Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Kino dla Seniora “Zaćma”

22 listopada 2017 | 01:00 - 23 listopada 2017 | 00:59

Zapraszamy na kolejną odsłonę Kina dla Seniora tym razem 22.11.2017 o godz.13.30 poslki film “Zaćma” opowiadajcy historię spotkania Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia z Julią Brystygierową, jedną z najbardziej niesławnych postaci powojennej Polski.

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2017/pazdziernik/zacma.jpgreżyseria:Ryszard Bugajski, scenariusz: Ryszard Bugajski, Biograficzny, Historyczny, wyst.: Martia Mamona, Małgorzata Zajączkowska, Janusz Gajos, Kazimierz Kaczor i inni

Druga połowa lat. 50. O prywatną audiencję u prymasa Stefana Wyszyńskiego (Marek Kalita) ubiega się Julia Brystygierowa, była szefowa owianego złą sławą Departamentu V. Eks-funkcjonariuszka Ministerstwa Bezpieczeństwa, zwana niegdyś „Krwawą Luną”, słynęła z tego, że osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. W swoich donosach do NKWD nie oszczędzała również partyjnych towarzyszy. Teraz, szukając porady duchowej, dąży do spotkania z Wyszyńskim. Zanim jednak dojdzie do konfrontacji z głową Kościoła, Brystygierowa będzie musiała przekonać do swoich racji oślepionego księdza (Janusz Gajos) i cierpiącą na kryzys wiary zakonnicę (Małgorzata Zajączkowska).

Szczegóły

Początek
22 listopada 2017 | 01:00
Koniec:
23 listopada 2017 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl