Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Kino dla Seniora “Tata”

17 stycznia 2024 | 13:30 - 15:30

Zapraszamy na styczniowe Kino dla Seniora

17 stycznia 2024 o godz.13.30 film “Tata”

“Tata” to połączenie ciepłego kina familijnego z niebanalnym kinem drogi, w którym jest miejsce na humor, ale również i wzruszenie.

Michał jest kierowcą TIRa i ojcem samotnie wychowującym córkę Miśkę. Długie godziny za kółkiem, samotność i ciągłe życie w drodze to dla niego codzienność. Najważniejsze, żeby dotrzeć z towarem na czas. Kiedy jest w trasie, jego córką opiekuje się ukraińska sąsiadka. Jej wnuczka Lena i Miśka są nierozłączne. Gdy ukraińska niania nagle umiera, Michał zabiera dziewczynki ze sobą w podróż. Przydrożne parkingi, życie w trasie, granica, a wreszcie spotkanie z rodziną Lenki w Ukrainie, to dla dziewczynek ważna lekcja siostrzeństwa, dorastania w zmieniającym się na ich oczach świecie peryferii Europy. Ukraina, która dla Lenki jest symbolem domu i cudownego dzieciństwa, okaże się miejscem doświadczonym przez trudy życia i zmagania bohaterów. Dla Michała przymusowa podróż to czas dorastania do bycia tatą. Dzięki niej może w końcu przestanie uciekać przed swoimi demonami i odkryje, co w jego życiu jest tak naprawdę najważniejsze.

“Tata” jest debiutem reżyserskim w filmie fabularnym Anny Maliszewskiej, która również napisała do niego scenariusz wraz z Przemysławem Chruścielewskim. W głównych rolach występują Eryk Lubos , Klaudia Kurak  i ukraińska aktorka Polina Gromova.

Film trwa 1 godz. 55 min.

Bilety w cenie 1 zł do kupienia w kasach kina, po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca, jedna osoba może odebrać maksymalnie dwa bilety w tej cenie. Bilety wydawane są od 8 stycznia 2024

 

Szczegóły

Date:
17 stycznia 2024
Czas:
13:30 - 15:30
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl