Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Kino dla Seniora „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął”

12 lutego 2020 | 01:00 - 13 lutego 2020 | 00:59

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Grudzien/100.jpg

W lutym 12.02.2020 r. o g.13.30 w ramach kina dla Seniora zaprosimy Pańatwa na znakomitą europejską komedię p.t. „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął”

przygodowy,Francja/Hiszpania/ Rosja/ Szwecja/ Wielka Brytania, reż.F. Herngren, czas trwania 1g.54m

Jest to  porywająca ekranizacja bestsellerowej powieści Jonasa Jonassona, która na całym globie rozeszła się w imponującym nakładzie 6 milionów egzemplarzy. Niezwykły obraz, okrzyknięty przez krytyków z USA nowym „Forrestem Gumpem”, od początku roku bije rekordy frekwencyjne w Europie, a do realizacji jego amerykańskiego remake’u przymierza się już studio Walta Disneya!

Zdawać by się mogło, że pełne ekscytujących przygód życie Allan Karlssona dobiegnie końca w domu spokojnej starości. Nic bardziej mylnego, bo bohater, pomimo setki na karku, wciąż cieszy się doskonałym zdrowiem. Podczas, gdy personel przygotuje dla niego wielkie przyjęcie urodzinowe, Allan wyskakuje przez okno i ucieka z ośrodka, inicjując tym samym serię przezabawnych i zaskakujących zdarzeń. Walizka pełna pieniędzy, banda motocyklistów, słoń-cyrkowiec, angielski gangster-choleryk, najbardziej flegmatyczny policjant świata — dla przeciętniaka każdy z elementów osobliwej układanki stałby się przygodą życia. Ale nie dla Allana, który nie tylko był naocznym świadkiem, ale również odegrał kluczową rolę w najważniejszych wydarzeniach XX wieku. Podróżując po całym świecie i wykonując tajne misje, zawarł, między innymi, znajomość z generałem Franco, Stalinem, prezydentami USA Trumanem i Reaganem, Michaiłem Gorbaczowem oraz niezbyt lotnym bratem-bliźniakiem Alberta Einsteina.

„Świeży i niekonwencjonalny! Reżyser umiejętnie porusza się między dwoma planami: przeszłym i teraźniejszym”  – ScreenDaily

„Nowy ‘Forrest Gump’ – The Hollywood Reporter

„Humor powieści Jonassona przeniesiony na ekran bawi jeszcze bardziej” – The List

„Wszyscy fani książki będą zachwyceni. To jedna z najlepszych adaptacji powieści wszech czasów!” – Moviezine

„Przezabawny i kapitalnie zagrany! Robert Gustafsson jest fantastyczny!” – Filmdelt

 

Bilety w cenie: 1 zł

W tej cenie są bilety dla seniorów posiadajacych Grodziską Kartę Mieszkańca, jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 bilety w tej cenie

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

Szczegóły

Początek
12 lutego 2020 | 01:00
Koniec:
13 lutego 2020 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl