Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Kino dla Seniora i znakomity film “Elvis”

20 września 2023 | 13:30 - 15:00

Zapraszamy grodziskich seniorów

w środę 20 września o godz.13.30

do Kina dla Seniora i znakomity film “Elvis”

 
Twórca, wizjoner, nominowany do Oscara Buz Luhrmann, przedstawia dramat Warner Bros Pictures z Austinem Butlerem i zdobywcą Oscara Tomem Hanksem.
Historia Elvisa Presleya (Austin Butler) zgłębia złożoną, ponad dwudziestoletnią relację Presleya z Parkerem (Tom Hanks), która rozpoczęła się wraz z początkiem bezprecedensowej kariery piosenkarza, na tle ewoluującego krajobrazu kulturowego i końca amerykańskiej niewinności. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley.
nagrody i nominacje
Film zdobył dwie nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym energaCAMERIMAGE 2022: Nagrodę Dyrektora Festiwalu dla duetu reżysersko-operatorskiego oraz nagrodę publiczności. Dodatkowo Buz Luhrmann otrzymał nagrodę za wybitne osiągnięcia w reżyserii. W 2023 roku Austin Butler, który wcielił się w tytułową rolę, został nagrodzony Złotym Globem w kategorii Najlepsza męska rola pierwszoplanowa. Film otrzymał aż 8 nominacji do Oscarów 2023: Najlepszy aktor pierwszoplanowy, Najlepsza charakteryzacja i fryzury, Najlepsza scenografia, Najlepsze kostiumy, Najlepsze zdjęcia, Najlepszy dźwięk i Najlepszy montaż.
Bilety w cenie 1 zł do kupienia w kasach kina, po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca, jedna osoba może odebrać maksymalnie dwa bilety w tej cenie.
Bilety wydawane są od 11 września 
 
 

Szczegóły

Date:
20 września 2023
Czas:
13:30 - 15:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl