Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

„Kiedy Ziemia przestała być centrum Wszechświata”

4 sierpnia 2023 | 18:00

Zapraszamy  4 sierpnia o godz.18.00 na plac przed Mediateką na otwarcie ogólnopolskiej wystawy plenerowej „Kiedy Ziemia przestała być centrum Wszechświata. Kopernikana w Archiwach Państwowych”.

Wystawa została przygotowana przez sieć 33 Archiwów Państwowych w Polsce z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.

Wyjątkowa w formie i niezwykła ekspozycja prezentuje bezcenne archiwalia dotyczące Kopernika oraz członków Jego rodziny, na co dzień pieczołowicie przechowywyane w magazynach archiwalnych. Wystawa stanowi doskonałą okazję do prezentacji szerokiemu gronu odbiorców ksiąg, dokumentów i listów związanych z genialnym astronomem z Torunia.

Dzięki dawnym fotografiom dowiemy się, jak wyglądał dom, w którym Kopernik przyszedł na świat. Część ekspozycji poświęcono pomnikom i obchodom rocznic kopernikańskich. Zwiedzający będą mogli zobaczyć pamiątkowe medale, dawne ryciny, afisze teatralne, plakaty wystawowe, a także fotografie, dokumentujące obchody jubileuszy ku czci Kopernika organizowanych w XIX i XX wieku.

Szczegóły

Date:
4 sierpnia 2023
Czas:
18:00

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl