Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Kazimierz Kowalski i Przyjaciele

19 maja 2017 | 02:00 - 20 maja 2017 | 01:59

 

Serdecznie zapraszamy w piątek 19.05.2017 o godz. 19.30 do sali widowiskowej na konecert p.t. “W krainie uśmiechu” w wykonaniu Kazimierza Kowalskiego i Przyjaciół.

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2017/Maj/kazimierz.jpgKazimierz Kowalski ukończył państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Łodzi w klasie śpiewu Antoniego Majaka. zadebiutował w 1971 r., gdy rozpoczął wspołpracę z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Łodzi pod dyrekcją Henryka Debicha. Z orkiestrą Henryka Debicha koncertował wiele lat, występjąc we wszystkich salach filharmonicznych w Polsce i dokonując wielu nagrań płytowych i telewizyjnych.

W 1976 r. zajął pierwsze miejsce na konkursie wokalnym w Tuluzie i w tym samym roku został solistą Teatru Wielkiego w Łodzi. Debiutował partią Kecala w Sprzedanej narzeczonej Smetany, poźniej śpiewał partie: Zbigniewa w Strasznym dworze Moniuszki, Nika w Zorbie Kandera, tytułową w Don Pasquale Donizettiego, Rajmunda w Łucji z Lammermooru Donizettiego, Don Basilia w Cyruliku sewilskim Rossiniego, Sparafucile w Rigoletcie Verdiego, Kalmana Żupana w Baronie cygańskim oraz wiele partii w operach: Verdiego (Bal maskowy), Webera (Wolny strzelec), Orfa (Księżyc), Wagnera (Tannhauser), Bizeta (Carmen), Musorgskiego (Borys Godunow), Pendereckiego (Ubu Rex) i innych.

W latach 1994-1997 był dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Wielkiego w Łodzi. Doprowadził wtedy do bezpośredniej transmisji telewizyjnej – na cały świat – przedstawienia Strasznego dworu Moniuszki. Było to pierwsze takie wydarzenie w historii łodzkiego teatru. Poza tym w czasie jego dyrekcji wystawiono w Stanach Zjednoczonych Straszny dwor i Halkę Moniuszki.

Kazimierz Kowalski przez wiele lat występował w programach telewizyjnych Dobry wieczor, tu Łodź oraz w programach muzycznych Jerzego Miliana, realizowanych przez katowicki ośrodek Telewizji Polskiej. Dla I Programu TVP przygotowywał autorskie programy Kazimierz Kowalski zaprasza, ktorych kontynuacja nastąpiła w telewizji Polonia i III Programie TVP.

Kazimierz Kowalski jest tworcą Festiwalu Operowo-Operetkowego w Ciechocinku oraz tworcą Polskiej Opery Kameralnej.

Ma w swoim dorobku 10 płyt.

Wystąpią:

Małgorzata Kulińska , Emilia Zielińska , Ewa Szpakowska – akompaniament ,
Andrzej Niemierowicz , Kazimierz Kowalski – prowadzenie koncertu.

Bilety w cenie: 10 zł

rezerwacja jest ważna przez 48 godz.w wypadku braku wpłaty i po upływie tego czasu jest anulowana

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

 

Szczegóły

Początek
19 maja 2017 | 02:00
Koniec:
20 maja 2017 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl