Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Karolina Cicha i Spółka – koncert w Mediatece

3 marca 2019 | 01:00 - 4 marca 2019 | 00:59

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Marzec/cicha - Kopia.jpgSzanowni Państwo,z prawdziwą przyjemnością zapraszamy w imieniu organizatorów w niedzielę 3 marca o godz. 19.00 do Mediateki (ul. 3 Maja 57) na koncert zamykający 6. Grodziskie Spotkania Wielokulturowe “Sploty”, podczas którego wystąpi jedna z najzdolniejszych i najbardziej twórczych artystek sceny etno/folk Karolina Cicha z zespołem w składzie:
Karolina Cicha – śpiew, akordeon, fortepian, sampler perkusyjny
Karolina Matuszkiewicz – suka biłgorajska, fidel płocka, kemancze, kobyz, śpiew
Mateusz Szemraj – cymbały, lutnia arabska, rubab, saz
 
Karolina Cicha i Spółka
Karolina Cicha jest multiinstrumentalistką, wokalistką i kompozytorką zafascynowaną tradycyjną muzyką mniejszości północno-wschodniej Polski. Artystka specjalizuje się w grze na kilku instrumentach jednocześnie: śpiewa, gra na akordeonie i klawiszach, a stopami obsługuje perkusję. W 2015 roku znalazła się w oficjalnej selekcji na WOMEX – największym festiwalu World Music na świecie. Ze swą muzyką odwiedziła kilkadziesiąt festiwali w Europie, Azji i Ameryce. Wraz ze „Spółką” zdobyła GRAND PRIX i Nagrodę Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia “Nowa Tradycja”. Dobierana do każdego koncertu indywidualnie „Spółka” to zespół specjalizujący się w grze na różnorodnych instrumentach etnicznych. W koncercie obok utworów z płyt „Wieloma językami”, „Jidyszland”, „Płyty tatarskiej” czy wydanej ostatnio płyty „Jeden – wiele” pojawią się nowe utwory, które pokazują obecny kierunek poszukiwań oscylujących na styku tradycji i współczesności.
Mamy nadzieję, że ta propozycja, podobnie jak inne wydarzenia wpisane w program “Splotów”, spotkają się z Państwa aprobatą i życzliwością. Będziemy wdzięczni za pomoc w promocji wydarzenia i Waszą obecność.

MEDIATEKA UL 3 MAJA 57, GRODZISK MAZOWIECKI

WSTĘP WOLNY!!

Szczegóły

Początek
3 marca 2019 | 01:00
Koniec:
4 marca 2019 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl