Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Karol Dobrowolski i Andrzej Jagodziński Trio

27 kwietnia 2016 | 02:00 - 28 kwietnia 2016 | 01:59

Serdecznie zapraszamy w środę 27.04.2016 o godz. 19.30 do restauracji “Babie Lato” na koncert KAROL DOBROWOLSKI I ANDRZEJ JAGODZIŃSKI TRIO.

KAROL DOBROWOLSKI  – Skrzypek jazzowy i klasyczny.
Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, którą ukończył z wyróżnieniem 2001 roku., oraz prestiżowej CMDL pod Paryżem (Centre Des Musiques Didier Lockwood), gdzie dzięki stypendium Ministra Kultury i Sztuki odbył dwuletnie studia podyplomowe pod kierunkiem Didiera Lockwooda, czołowego skrzypka i pedagoga światowej scenie jazzowej. Od 11 lat mieszka i pracuje we Francji, gdzie wykłada w podparyskich szkołach muzycznych na wydziałach jazzowych jak i klasycznych. Prowadzi także warsztaty i klasy
mistrzowskie w Polsce i we Francji.

Z Triem Andrzeja Jagodzińskiego wspołpracuje od dwóch lat. Ich pierwszy wspólny występ odbył sie na scenie Amfiteatru Innowrocławskiego w ramach Festiwalu i warsztatów muzyki współczesnej „Muzyka Naszych Czasów” organizowanych przez fundacje Piotra Paprockiego „Cultura Animi”. Na koncercie została wykonana „ Muzyka Polska”(w aranżacjach Andrzeja Jagodzinskiego), a obok wyżej wymienionych wystapiła także Agnieszka Wilczyńska wybitna wokalistka jazzowa oraz orkiestra smyczkowa pod dyrekcją Marka Mosia.

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2016/marzec/Concert Karol Avril Pub.pages.jpg
Koncert w Grodzisku wypełnią: kompozycje własne Karola Dobrowolskiego a także Andrzeja Jagodzińskiego oraz standardy i transkrypcje Chopina.

Ponadto Karol Dobrowolski to skrzypek grupy Andrzeja Bachledy, z którym w 2013 roku nagrał dla wytworni EMI Polska ( obecnie Warner Music Polska) plytę „Balanga”. Ponadto gra i współpracuje z wieloma czołowymi muzykami jazzowymi, m.in. z Michalem Kulentym, Wojciechem Karolakiem, Jarosławem Śmietana, Krzysztof Ścierańskim ,Bernardem Masselim i Nigelem Kennedy. Był finalistą w licznych konkursach, wystąpił na prestiżowym międzynarodowym festiwalu jazzowym w Chatelraould w 2006 roku supportujac koncerty Marcusa Millera, Omar Sosy i Monty Alexandra .

ANDRZEJ JAGODZINSKI
Ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie waltorni. Już w okresie studiów – w latach 1975-80 – współpracował jako waltornista z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie. W 1977 założył swój pierwszy zespół, który towarzyszył w koncertach i nagraniach Anecie Łastik. Dwa lata później jako pianista otrzymał nagrodę indywidualną, a jego kwartet – nagrodę główną w konkursie Old Jazz Meeting “Złota Tarka” w Warszawie.
Od tego momentu całkowicie poświęcił się muzyce jazzowej i fortepianowi. 

ANDRZEJ JAGODZINSKI TRIO
W 1993 stworzył zespół Andrzej Jagodziński Trio, w skład którego wchodzi także perkusista Czesław Bartkowski i kontrabasista Adam Cegielski. Zespół realizuje różnorodne projekty, m.in. koncerty polskiej muzyki jazzowej w opracowaniu klasycznym z orkiestrą smyczkową oraz udziałem artystów polskiej sceny: Grażyny Auguścik, Jadwigi Kotnowskiej i Henryka Miśkiewicza. Odbył się on już m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Bilety w cenie: 30 zł 

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

kasy/rezerwacje: 22 734 79 44

miejsca na tren koncert są siedzące, nienumerowane zajmowane sukcesywnie przez przychodzące osoby posiadające bilet 

kino@centrumkultury.eu

w sprawie rezerwacji stolików prosimy o kontakt z restauracją 

tel. 22 759 66 97
e-mail: kontakt@restauracjababielato.pl

www.restauracjababielato.pl

Szczegóły

Początek
27 kwietnia 2016 | 02:00
Koniec:
28 kwietnia 2016 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl