Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

JUBILEUSZOWY KONCERT LEGENDY NORWESKIEGO JAZZU W CENTRUM KULTURY

21 lutego 2014 | 21:00

JUBILEUSZOWY KONCERT LEGENDY NORWESKIEGO JAZZU W CENTRUM KULTURY GRODZISK MAZOWIECKI

21.02.2014 godz.20.00 – sala widowiskowa https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2014/styczen/LJB Live in Warsaw cover.jpg

LOUD JAZZ BAND wraca do Polski, aby świętować 25. lecie istnienia. Formacja Mirosława „Carlosa” Kaczmarczyka zdobywcy wyróżnienia „Wybitny Polak” w Norwegii w 2013 r. za szczególne osiągnięcia muzyczne i rolę animatora kultury obu krajów, wystąpi w piątek 21 lutego w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim. Gościem specjalnym będzie wybitny pianista młodego pokolenia – Paweł Kaczmarczyk z AudioFeeling Band. Początek o godzinie 20:00, bilety w cenie 40 zł. w przedsprzedaży i 50 zł. w dniu koncertu.

Loud Jazz Band powstał w Polsce 1989 r. Jego założycielem i głównym kompozytorem jest Mirosław „Carlos” Kaczmarczyk. Pięć lat później artysta wyemigrował do Norwegii, gdzie wystartował z nową odsłoną zespołu. Formacja gra współczesny jazz. Muzyka tworzona przez Kaczmarczyka jest konglomeratem różnych stylów muzycznych, jednakże z relatywnie akustycznym brzmieniem. Komponowane przez „Carlosa” utwory cechuje wyrazista melodia umieszczona w zróżnicowanym obrazie muzycznym. Inspiracją dla polskiego gitarzysty jest norweska i polska kultura, ale także natura i ludzie obu krajów. W muzyce Loud Jazz Band słychać nie tylko jazz w wydaniu klasycznym, ale również free jazzowym i improwizowanym. Wszystko w połączeniu z dynamiką rocka i word music, tworzy niepowtarzalny, rozpoznawalny styl. Loud Jazz Band jest jedynym polskim zespołem, którego płyta ukazała się w legendarnej brytyjskiej wytwórni Mercury Records (Def Lepard, Elton John, Mark Knopfler). Za album „4 ever U” grupa otrzymała nominację do nagrody Fryderyk. Zespół występował na takich festiwalach jak m.in. na Oslo Konserthus (2012), Spirit of Burgas (2010), Jazz Jamboree (2010), Bohema Jazz Festival (2009), Jazz nad Odra (2008), Guitar City Festival (2002), Jazz na Starówce (2001).

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2014/styczen/Lound Jazz Band foto 1 net.jpgKoncert w Grodzisku Mazowieckim promuje pierwsze w historii DVD „From the Distance. Live in Warsaw” (2014). Jego premiera odbędzie się już 23 lutego w Programie III Polskiego Radia. Koncert w Grodzisku Mazowieckim będzie przedpremierowym wykonaniem materiału. Wydawcą płyty jest LJB Music Records i Anaconda Productions.

„Szukając tytułu dla naszej nowej koncertowej płyt, zauważyłem, że spojrzenie z dystansem na to co robimy teraz i co do tej pory stworzyliśmy, dodaje muzyce Loud Jazz Band specyficznej wartości. Nasza muzyka jest dużo bardziej dojrzała, uniwersalna i refleksyjna ale grana dłuższą perspektywą niż tylko emocją chwili. To, co słychać zarówno na „From the Distance. Live in Warsaw”, to dystans do celu naszego wspólnego muzykowania” – mówi Mirosław Kaczmarczyk o nowej płycie Loud Jazz Band.

Gościem specjalnym koncertu w Grodzisku Mazowieckim będzie Paweł Kaczmarczyk, nazwany objawieniem polskiego i europejskiego rynku muzycznego. Dwukrotnie otrzymał nominację do nagrody Fryderyk – w 2007 r. w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku” oraz w 2010 r. w kategorii „Jazzowy Muzyk Roku”. Artysta był wielokrotnie wybierany przez Jazz Forum „Nadzieją Polskiego Jazzu”, w 2009 r. otrzymał tytuł “Najlepszego Pianisty Roku” (przerywając tym samym kilkunastoletnie panowanie Leszka Możdżera) oraz „Album Roku” za płytę Audiofeeling Band „Complexity in Simplicity”. Kaczmarczyk jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracuje m.in. z Januszem https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2014/styczen/Pawel Kaczmarczyk 4.jpgMuniakiem, Rafałem Sarneckim oraz Mirosławem „Carlosem” Kaczmarczykiem. Obecnie wydaje płyty dla niemieckiej wytwórni ACT Music, dzięki czemu został trzecim polskim muzykiem (po Tomaszu Stańce i Marcinie Wasilewski) nagrywającym dla tak prestiżowej wytwórni w roli lidera własnego zespołu. Jest ceniony przede wszystkim za wirtuozerię, kreatywność i niezwykle dojrzałą technikę.

W skład Loud Jazz Band wchodzą: Mirosław ”Carlos” Kaczmarczyk (gitara), Kristian Edvardsen (bas), Erik Johannessen (puzon), Ivan Makedonov (perkusja), Wojtek Staroniewicz (saksofon), Piotr Iwicki (syntezator), Paweł Kaczmarczyk (fortepian) i Maciej Ostromecki (instrumenty perkusyjne).

Materiał „From the distance. Live in Oslo” zarejestrowano podczas koncertu 7 października w TR Warszawa. Koncert zarejestrował Krzysztof Podsiadło, za realizację i montaż DVD odpowiada Paweł Gołębiowski. Mastering audio w innowacyjnym systemie ChevyRay wykonał Piotr Remiszewski w Anaconda Studio. Oba albumy zostały oprawione graficznie przez Kubę Karłowskiego z Park Lane.

Fragment DVD „From the distance. Live in Warsaw”:
http://youtu.be/Zenf-ZkzemA

Bilety w cenie: 40 zł w przedsprzedaży

50 zł w dniu koncertu

zarezerwuj bilet

rezerwacja jest aktualna przez 48 godz, po uplywie tego czasu i w przypadku braku wpłaty jest anulowana

Kino Centrum Kultury
ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Wrzesien/MECENASI.jpg

Szczegóły

Date:
21 lutego 2014
Czas:
21:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl