Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Jubileuszowy Koncert Chóru Cantata

21 października 2023 | 16:00 - 17:30

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Rada Miejska, Chór Cantata, Ośrodek Kultury zapraszają na

 Koncert Jubileuszowy  

21.10.2023 o godzinie 16.00

który odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9  w Grodzisku Mazowieckim 

 

Grodziski Chór Cantata powstał w 2003 roku. Zespół od początku prowadzi Barbara Paszkiewicz, absolwentka wydziału dyrygentury chóralnej Akademii Muzycznej w Warszawie, u profesora Andrzeja Banasiewicza.

Zalążek chóru stanowili miłośnicy śpiewu zrzeszeni przy parafii Św. Anny w Grodzisku Mazowieckim, z czasem zespół wzbogacał się o nowe głosy. W 2014 roku formą wokalną chórzystów zaopiekowała się Anna Maria Krawczykiewicz, specjalistka od emisji głosu i równocześnie solistka zespołu. Z chórem współpracuje Robert Dziekański, wspierając zespół barwnym akompaniamentem fortepianowym.

Obecnie chór liczy 26 osób.

Prywatnie i zawodowo jesteśmy bardzo różni, pracujemy w małych firmach, w dużych korporacjach czy w szkołach. Prowadzimy własne biznesy, cieszymy się emeryturą, zajmujemy się dziećmi i wnukami – a dwa razy w tygodniu spotykamy się na sali prób, by cieszyć się wspólnym śpiewaniem i chłonąć pozytywną energię.

Bardzo chętnie dzielimy się naszą pasją. Śpiewamy podczas lokalnych uroczystości, bierzemy udział w festiwalach, konkursach i innych wydarzeniach muzycznych. Mamy na swoim koncie wiele nagród na konkursach krajowych i zagranicznych.

Z ogromnym rozrzewnieniem, dumą i radością wspominamy udział w dużych projektach muzycznych, także z orkiestrą symfoniczną. Miesiące wysiłku, intensywnych prób i przygotowań owocują niesamowitymi koncertami czy przedstawieniami, których nigdy nie zapomnimy.

Z okazji okrągłego Jubileuszu życzymy sobie i Państwu, wspaniałym miłośnikom muzyki chóralnej, kolejnych wielu lat radości i wzruszeń płynących ze wspólnego muzykowania.

 

 

 

 

Szczegóły

Date:
21 października 2023
Czas:
16:00 - 17:30
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl