Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Józef Prutkowski we wspomnieniach Bohdana Łazuki

24 czerwca 2021 | 19:00 - 19:30

Józef Prutkowski we wspomnieniach Bohdana Łazuki

Zapraszamy w czwartek 24 czerwca na filmowego spotkanie z legendą kina, wszechstronnym aktorem i grodziszczaninem – BOHDANEM ŁAZUKĄ, który przypomni nam postać swojego przyjaciela Józefa Prutkowskiego (Józef Nacht)
Józef Prutkowski był poetą, satyrykiem, kierownikiem artystycznym teatru. Debiutował na łamach prasy literackiej w 1933. W okresie wojny początkowo był aktorem i autorem tekstów w Teatrze Poezji i Satyry we Lwowie, następnie przebywał w obozie pracy w Ulinowsku. Od 1944 był w wojsku polskim, kierował zespołami artystycznymi organizowanymi przy armii. Po wojnie początkowo był redaktorem naczelnym tygodnika satyrycznego “Kocynder” w Katowicach, od 1949 działał w Warszawie: m. in. do 1953 kierował działem satyrycznym “Trybuny Wolności”, przez wiele lat współpracował z Teatrem Syrena jako autor tekstów i wykonawca, sprawował kierownictwo artystyczne Estrady Domu Wojska Polskiego, współpracował z PR i wieloma czasopismami. Był autorem wierszy, utworów estradowych, rewiowych i słuchowisk radiowych.

Film do oglądania na FB Ośrodka Kultury  

oraz na kanale YOUTUBE Ośrodka Kultury

Wirtualne spotkanie w ramach projektu: „POCIĄG DO KULTURY. EUROPEJSKA STREFA KULTURALNO-EDUKACYJNA  W GRODZISKU MAZOWIECKIM”

Szczegóły

Date:
24 czerwca 2021
Czas:
19:00 - 19:30
:
,

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl