Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

“Jestem najlepsza. Ja, Tonya” – kino dla seniora

12 stycznia 2022 | 13:30 - 15:00

Zapraszamy w środę 12 stycznia o godz. 13.30 na pierwsze w tym roku kino dla seniora.

“Jestem najlepsza. Ja, Tonya” jest amerykańskim dramatem sportowym z 2017 roku w reżyserii Craiga Gillespie (twórcy takich filmów, jak „Postrach nocy” czy „Czas próby”). Produkcja otrzymała 3 nominacje do Oscara, a statuetka powędrowała do Allison Janney za najlepszą aktorkę drugoplanową. W obsadzie znaleźli się m.in. Margot Robbie i Sebastian Stan. To inspirująca biografia, w której prawda przenika się z fałszem, a każda z postaci ma inne spojrzenie na wydarzenia, które rozegrały się w życiu Harding.

W 1991 roku, utalentowana łyżwiarka figurowa Tonya Harding (Margot Robbie) została pierwszą amerykańską kobietą, która wykonała kompletnego potrójnego axela. Kilka lat później jej świat legł w gruzach. Były mąż zaczął konspirować przeciwko jej rywalce Nancy Kerrigan. Zaplanował atak na nią, który doprowadził do kontuzji i zmusił kobietę do rezygnacji z udziału w mistrzostwach. Życie Harding zostało zmieszane z błotem. Wszystko na co ciężko pracowała został zaprzepaszczone. Rozegrał się największy skandal w historii sportu.

biograficzny, USA reż. C. Gillespie, czas trwania 1g.59m

bilety w cenie 1 zł do kupienia w kasach kina, po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca, jedna osoba może odebrać maksymalnie dwa bilety w tej cenie

 

 

Szczegóły

Date:
12 stycznia 2022
Czas:
13:30 - 15:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl