Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

IV edycja Pikniku Ekologicznego w Książenicach

17 maja 2014 | 12:00 - 18:00

Zaproszamy Państwa na IV edycję Pikniku Ekologicznego, która odbędzie się 17 maja w Książenicach. Jak zwykle będziemy się bawić w godzinach 10.00-16.00. W tym roku Piknik odbędzie się pod hasłem Zmieniaj nawyki – nie klimat!. Podczas imprezy czeka na Państwa moc atrakcji. Oczywiście, tradycyjnie już, będzie możliwość wymiany makulatury, baterii i elektroodpadów na sadzonki roślin. Zapraszamy do odwiedzania strony pikniku www.piknikksiazenice.pl oraz udziały w konkursach:

„Zmieniaj nawyki – nie klimat!”

Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować komiks ilustrujący hasło tegorocznych obchodów Dnia Ziemi, tzn. „Zmieniaj nawyki – nie klimat!” Komiks powinien mieścić się na jednej stronie brystolu w formacie A0, a na odwrocie zawierać metryczkę wykonaną na kartoniku w formacie 9 x 13 cm, przymocowanym w sposób trwały z danymi: tytuł pracy, imię i nazwisko autora, telefon/e-mail kontaktowy. Prace należy złożyć do dnia 9 maja 2014 roku, w siedzibie Fundacji przy Al. Marylskiego 7. Wręczenie nagród nastąpi 17 maja 2014 r. podczas Pikniku Ekologicznego. Uczestnicy konkursu muszą mieć ukończone 16 lat.

W Książenicach wstaje dzień…

Konkurs polega na przygotowaniu fotoreportażu przyrodniczego – cyklu składającego się z trzech zdjęć inspirowanych przyrodą Książenic. Do zdjęć należy dołączyć krótki opis fotografowanych miejsc. Praca konkursowa powinna być w pełni przygotowana do zaprezentowania na wystawie podczas Pikniku, tzn. zgłaszane na konkurs zdjęcia o wymiarze 15 x 21 cm należy nakleić na brystol w formacie A1, na odwrocie którego znajdzie się metryczka wykonana na kartoniku w formacie 9 x 13 cm przymocowanym w sposób trwały z danymi: tytuł pracy, imię i nazwisko autora, telefon/e-mail kontaktowy. Prace należy złożyć do dnia 9 maja 2014 roku, w siedzibie Fundacji przy Al. Marylskiego 7. Wręczenie nagród nastąpi 17 maja 2014 r. podczas Pikniku Ekologicznego. Konkurs skierowany jest do wszystkich, bez względy na wiek i doświadczenie fotograficzne.

Ze starego coś nowego

Zadaniem uczestników jest skonstruowanie czegoś z niczego – tchnięcie nowego życia w coś, co na pierwszy rzut oka wydaje się zupełnie zbędne. Należy wykonać z surowców wtórnych nowy, użyteczny, estetyczny przedmiot. Do każdej pracy konkursowej prosimy dołączyć krótką rymowankę zachęcającą do wykorzystywania surowców wtórnych oraz metryczkę wykonaną na kartoniku w formacie 9 x 13 cm przymocowanym w sposób trwały na odwrocie pracy z danymi: tytuł pracy, imię i nazwisko autorów, telefon/e-mail kontaktowy. Prace należy złożyć do dnia 9 maja 2014 roku, w siedzibie Fundacji przy Al. Marylskiego 7. Wręczenie nagród nastąpi 17 maja 2014 r. podczas Pikniku Ekologicznego. Konkurs skierowany jest do całych rodzin.

Zapraszamy wystawców!

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby stworzyć swoje stanowisko podczas Pikniku Ekologicznego w Książenicach 17 maja 2014 roku. Szczególnie liczymy na osoby, które zajmują się rękodziełem, wytwarzaniem produktów ekologicznych, sprzedażą roślin. Za utworzenie stoiska odpowiada wystawca, udział w Pikniku jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz zapoznanie się i akceptacja regulaminu Pikniku, które można otrzymać, wysyłając maila na adres fundacja@fundacjaksiazenice.org

Na zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia 2014 roku.

Szczegóły

Date:
17 maja 2014
Czas:
12:00 - 18:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl