Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

IREK GŁYK VIBES EXPRESSION – Koncert w Mediatece

28 lutego 2024 | 16:00 - 17:00

Zapraszamy w środę 28 lutego 2024 o godz.19.00 do Mediateki na koncert IREK GŁYK VIBES EXPRESSION

IREK GŁYK

Ceniony wibrafonista i perkusista, kompozytor, aranżer.

Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej. Stypendysta słynnej bostońskiej Berklee College Of Music.

Zdobywca wielu nagród na konkursach i festiwalach – począwszy od wygranej na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach (1990).

Irek Głyk to nie tylko wybitny wibrafonista i perkusista, ale także założyciel i menedżer rodzinnego zespołu Głyk P.I.K trio – w którym grał wówczas jego 14-letni syn Patryk Głyk na perkusji i 11-letnia córka Kinga Głyk na basie. Występowali w wielu klubach i na festiwalach w całej Polsce. W latach 2016-2018 Irek Głyk był perkusistą w zespole Kingi Głyk. Stała się ona rozpoznawalna w branży muzycznej w wieku 18 lat, nagrywając cover piosenki Erica Claptona “Tears In Heaven”, który osiągnął ponad 20 milionów wyświetleń.

Irek był menedżerem i perkusistą Kingi przez wiele lat. Razem podróżowali po Europie i występowali na dużych festiwalach, takich jak Leverkusen, Jazz in Marciac czy Jakarta-Java Jazz Festival w Indonezji.

Obecnie Irek Głyk występuje w swoim duecie wibrafonowym, czerpiąc inspirację z Gary’ego Burtona i Chicka Corei. Koncentruje się na prezentowaniu tej pięknej kombinacji instrumentów szerszej publiczności. Ponadto Irek Głyk jest cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z czołówką i polskiego jazzu, i rocka. Stanisław Sojka, Justyna Steczkowska, Paweł Kukiz, Reni Jusis, Natalia Niemen,Ireneusz Dudek, Mieczysław Szcześniak, Jorgos Skolias, Katarzyna Gertner, Ewa Uryga, Anthimos Apostolis, SBB, Krzak, Tomasz Stańko, Tomasz Szukalski,Paweł Tomaszewski, Maciek Sikała, Piotr Wojtasik, Grzegorz Kapołka, Bronisław Duży, Grażyna Łobaszewska, Marek Bałata, Wojtek i Jacek Niedziela,Etienne Mbpee, Ruth Lynch, Junior Robinson – to tylko niektóre z postaci, z jakimi miał okazję wspólnie koncertować i nagrywać. Irek Głyk na swoim koncie ma trzy  autorskie albumy: „Long Time” , „Step Ahead”,”IREK GŁYK VIBES EXPRESSION”.

Piotr Matusik

Pianista, kompozytor i grający na innych instrumentach klawiszowych. Piotr jest liderem zespołu Piotr Matusik Quartet – wykonującego kompozycje Chicka Corei. Album “Tribute to Chick Corea” został wysłuchany przez mistrza Chicka Coreę, który napisał list do Piotra z podziękowaniami i gratulacjami! Znaczącym osiągnięciem Piotra, potwierdzającym jego genialne zdolności kompozytorskie, jest zdobycie pierwszej nagrody w Międzynarodowym Konkursie Kompozycji Jazzowych – B Jazz 2016 – w Belgii.

Joaquin Sosa

Kubański muzyk jazzowy, który gra na klarnecie, saksofonie tenorowym i fleugelhornie.
Jako młody klarnecista Joaquin wziął udział w Kubańskim Konkursie Instrumentów Drewnianych, gdzie zdobył 1. miejsce oraz 3. miejsce w Międzynarodowym Konkursie JOJAZZ, będąc jednocześnie najmłodszym uczestnikiem. Joaquin ukończył Amadeo Roldan z wyróżnieniem w klasie klarnetu klasycznego, ale zawsze pasjonowała go muzyka jazzowa, którą obecnie realizuje.
Występował na różnych festiwalach jazzowych na Kubie, Barbadosie, w Hiszpanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Polsce, gdzie dzielił scenę z wielkimi artystami takimi jak: Wynton Marsalis, Victor Goines, Roy Hargrove, Horacio El Negro, Giovanni Hidalgo, Arturo Tappin i Frederic Yonnet. Joaquin został zaproszony dwukrotnie do występów z laureatem 14 nagród GRAMMY, Maestro Paquito D’Rivera, w jego koncertach “Galician Connection” i “100 Años de Bebo”. Według niego samego, Sosa to “jeden z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych muzyków w świecie współczesnego klarnetu”.

BILETY W CENIE 30 ZŁ DO NABYCIA W KASIE KINA CENTRUM KULTURY

ORAZ NA STRONIE WWW.CENTRUMKULTURY.EU https://gok.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/560589/ref/b24_gok/lang

MIEJSCA SĄ NIENUMEROWANE

Szczegóły

Date:
28 lutego 2024
Czas:
16:00 - 17:00
Wydarzenie kategoria:
strona www:
https://www.centrumkultury.eu/mediateka/wydarzenie/irek-glyk-vibes-expression-koncert-w-mediatece/

Organizator

Mediateka
support: estinet.pl