Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

“Iluzja” – premiera ogólnopolska

9 września 2022

Zapraszamy 9 września do Kina Wolość na premierę ogólnopolską filmu “Iluzja”

Iluzja to  polski dramat wyreżyserowany przez Martę Minorowicz, występują m.in. Agata Buzek, Marcin Czarnik, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Anna Paliga, Sandra Drzymalska oraz Karol Bernacki.

Tajemniczość i napięcie w tym niezwykłym mystery dramacie doskonale potęgują zimowe klimaty polskiego wybrzeża, a szczególnie wyludnione nadmorskie krajobrazy uchwycone kamerą Pawła Chorzępy. Za muzykę odpowiada Jerzy Rogiewicz, który stworzył także ścieżki dźwiękowe do takich filmów jak „Teściowie” czy „Fucking Bornholm”.

Dzięki temu powstał klimatyczny dramat przywołujący na myśl najlepsze kino skandynawskie.

Nagłe zniknięcie córki to zdarzenie, które odcisnęło bardzo mocne piętno na życiu Hanny (w tej roli Agata Buzek) i jej męża (Marcin Czarnik). Każde z nich przeżywa tę sytuację na swój sposób. Szczególnie Hanna nie dopuszcza do siebie najgorszego z możliwych scenariuszy, wierząc, że w końcu uda się jej odnaleźć ukochane dziecko. Gdy zawodzą wszystkie metody, główna bohaterka postanawia przeprowadzić własne śledztwo i szukać córki do skutku.

Codzienność Hanny podporządkowana jest temu, by za wszelką cenę wyjaśnić nie dającą jej spokoju sytuację. Kobieta tak bardzo zatraca się w poszukiwaniach, że trudno racjonalnie ocenić jej co jest rzeczywistością, a co należy jedynie do świata iluzji. Bolesne doświadczenia, przez które przechodzi, wzmacniają w niej zdolność obserwacji i doprowadzają do postrzegania przekraczającego granice cudu.

REPERTUAR

BILETY

 

Szczegóły

Date:
9 września 2022
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl