Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

II Rodzinny Piknik Naukowy

19 września 2015 | 02:00 - 20 września 2015 | 01:59

II Rodzinny Piknik Naukowy w Grodzisku Mazowieckim
19 września 2015, Centrum Kultury godz. 10:00 – 15:00

Stowarzyszenie Europa i My, prowadzące Uniwersytet Dziecięcy w Grodzisku Mazowieckim, wraz z Centrum Kultury zapraszają na drugi już Rodzinny Piknik Naukowy.
Pokazy i eksperymenty naukowe, zabawy na żyroskopie, pokazy i nagrywanie filmów dronami, planetarium astronomiczne, pokazy astronautyczne w tym sprawdzanie wagi marsjańskiej i księżycowej, a także warsztaty rakietowe, tworzenie komet, zabawy suchym lodem, opowieści o pszczołach, samochód strażacki, pokazy ratownictwa medycznego, to tylko niektóre z licznych atrakcji wydarzenia. Spragnionych nauki podanej w ciekawy i niekonwencjonalny sposób organizatorzy zapraszają 19 września w godzinach 10:00-15:00 do Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim.
Zobaczcie jak było w zeszłym roku: http://www.youtube.com/watch?v=sYH057L1JlI

 

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2015/wrzesien/Piknik naukowy2015_1.jpg

– Nauka nie musi być nudna. Jest wręcz bardzo ciekawa i pasjonująca. Trzeba tylko poczuć w sobie pierwiastek odkrywcy – mówi Daniel Prędkopowicz ze Stowarzyszenia Europa i My, pomysłodawca i organizator pikniku. – Właśnie poprzez organizację tego pikniku, a także prowadząc Uniwersytet Dziecięcy dla najmłodszych, staramy się to pokazać. Chcemy zaszczepić w młodym pokoleniu chęć poznawania, zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi – dodaje.

Wydarzenie ma charakter edukacyjny, wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Piknik II Rodzinny Piknik Naukowy jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta i Gminy Grodzisk Mazowiecki.

 

Szczegóły

Początek
19 września 2015 | 02:00
Koniec:
20 września 2015 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl