Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

II Festiwal Kultury Żydowskiej w Grodzisku – wykład

27 sierpnia 2021 | 19:30 - 20:00

27.08-2.09.2021

II FESTIWAL KULTURY ŻYDOWSKIEJ W GRODZISKU MAZOWIECKIM

27.08.2021

 

19:30 | Współczesne golemy – czyli o figurze golema w popkulturze | Wykład. Prowadzenie: dr Martyna Steckiewicz – Scena Główna, Park im. hr. Skarbków lub Willa Radogoszcz (w razie niepogody)

O tym, że golem to motyw nośny do dziś świadczą jego liczne przedstawienia we współczesnej popkulturze. W jakich okolicznościach się pojawia? Kogo i od czego ma uchronić? Podczas spotkania porozmawiamy o trzech „golemach” występujących w prozie Michaela Chabona i Marka Krajewskiego oraz komiksie Jamesa Sturma.

Wykład poprowadzi dr Martyna Steckiewicz:

Martyna Steckiewicz

dr nauk humanistycznych z zakresu kulturoznawstwa, pracowniczka Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Od kilku lat współpracuje z Centrum Kultury Jidysz w Warszawie między innymi jako lektorka języka jidysz. Certyfikowana przewodniczka po Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Interesuje się badaniami nad kulturą współczesną, szczególnie popularną oraz jej związkiem z aspektami tożsamościowymi i migracyjnymi.

Wydarzenie odbędzie się na Scenie Głównej w Parku im. hr. Skarbków. W razie niepogody wykład zostanie przeniesiony do Willi Radogoszcz, gdzie obowiązują limity miejsc. O ewentualnej zmianie miejsca wydarzenia będziemy informować na bieżąco.

 

 

Szczegóły

Date:
27 sierpnia 2021
Czas:
19:30 - 20:00
:
, , , ,

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl