Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Henryk Miśkiewicz Kwartet – Koncert w Mediatece

1 lutego 2023 | 19:00 - 20:00

Zapraszamy 1 lutego 2023 o godz.19.00 do Mediateki na koncert p.t. “Ścieżkami muzyki filmowej” w wykonaniu Kwartetu Henryka Miśkiewicza. Koncert pamięci Marka Cabanowskiego.

Koncert w wykonaniu Kwartetu Henryka Miśkiewicza składa się z autorskich  aranżacji  tematów   kultowych polskich filmów. Lider wybrał te, które w większości osobiście nagrywał. Jest to podróż sentymentalna w nowej, jazzowej odsłonie. Przy okazji artysta składa hołd kompozytorom wnoszącym swój znaczący wkład do polskiej kinematografii. Należy zaznaczyć, że na wielu ścieżkach dźwiękowych słychać charakterystyczne brzmienie saksofonu Henryka Miśkiewicza . Za ten niezwykły , własny ton , melodykę i  improwizację otrzymał wiele prestiżowych nagród jak kolejne  MATEUSZE( nagrody Programu Trzeciego Polskiego Radia) czy FRYDERKI ( nagrody Akademii Fonograficznej) w tym  ostatni ZŁOTY FRYDERYK za całokształt osiągnięć artystycznych oraz ostatni z okazji 100-lecia ZAIKS-u STATUETKA za niezwykły kunszt wykonawczy i  wrażliwość w odtwrzaniu i tworzeniu polskiej muzyki.

  Koncert Henryka  bazujący głównie na polskiej muzyce filmowej  przypomina to,  co porusza i  nie powinno ulec zapomnieniu. Bowiem muzyka tworzy z filmem jednorodną całość, podnosi walory artystyczne filmu. Opowiada o tym saksofonista, Henryk Miśkiewicz, wykonawca głównych wątków filmowych i tematów oraz własnych improwizacji dopasowanych do klimatu scen filmowych. Dzieki temu ,że Artysta poznał osobiście kompozytorów, tajniki ich twórczej pracy, a w filmach stał się ich uzupełnieniem i “muzą” , możemy uslyszec wile anegdot związanych z ta pracą.Nikt inny tak jak on nie potrafi zagrać słynnego solo saksofonowego, rozpoczynającego film “07 Zgłoś się”, z muzyką Włodzimierza Korcza, czy stworzyć niepowtarzalny klimat do filmów z muzyką Michała Lorenca, w „Różyczce” i jego pierwszym filmie “Psy”, oraz w drugiej serii “Czterdziestolatka” Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Miłośnicy filmu i talentu Henryka Miśkiewicza mogą się o tym przekonać śledząc ścieżki dżwiękowe poszczególnych filmów , albo przychodząc na koncert poświęcony muzyce filmowej w wykonaniu kwartetu lidera

Henryk Miśkiewicz- saksofony ,

Wojciech Majewski- fortepian,

Sławomir Kurkiewicz  – kontrabas,

Michał Miśkiewicz – perkusja.

Bilety w cenie 40 zl

do kupienia w kasach kina lub on line https://gok.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/453704/ref/b24_gok/lang

oraz w Mediatece tuż przed koncertem 

Koncert w Mediatece w Grodzisku Mazowieckim ul. 3 Maja 57

Szczegóły

Date:
1 lutego 2023
Czas:
19:00 - 20:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl