Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Happy Olo – Pogodna ballada o Olku Dobie – czyli Grodziski Klub Podróznika

15 marca 2018 | 01:00 - 16 marca 2018 | 00:59

Aleksander Doba w Grodzisku Maz.!

Serdecznie zapraszamy na specjalne wydanie Grodziskiego Klubu Podróżnika i wyjątkowy seans Grodziskiego Klubu Filmowego. W czwartek 15 marca o godz. 19.00 w sali kinowej Centrum Kultury odbędzie się pokaz filmu “Happy Olo”, a po nim na scenę wkroczy Aleksander Doba.

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2018/Luty/olo.jpg

Happy Olo – Pogodna ballada o Olku Dobie
Polska 2017, 63′
scenariusz i reżyseria: Krzysztof Paweł Bogocz i Marcin Macuk, na podstawie pomysłu Krzysztofa Pawła Bogocza
zdjęcia: Tomasz Woźniczka
muzyka: Pogodno i Przyjaciel
animacje: Krzysztof Ostrowski

Ballada filmowa utrzymana w konwencji kina drogi o jednym z najwybitniejszych polskich podróżników – Aleksandrze Dobie. Fikuśna opowieść pełna optymizmu, uśmiechu i muzyki!

Tytułowy Olo w niebanalny i charakterystyczny dla siebie sposób opowiada swoje historie w trakcie podróży, której celem jest transport kajaka przez pełne uroku krajobrazy Polski. Opowieściom tym towarzyszą szalone fragmenty filmów z jego wypraw transatlantyckich, animacje ilustrujące przygody przeplatane piosenkami. Zabawy konwencją oraz wyimaginowane postaci pojawiające się na drodze ukazują młodzieńczą naturę Olka, pomimo skończonych siedemdziesięciu lat. Film jest pochwałą dążenia do realizacji marzeń. Przez swój pozytywny i nieco odrealniony charakter, adresowany jest do widza w każdym wieku.

Aleksander Ludwik Doba (ur. w 1946 roku) – polski podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca. W 2010 r. jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent wyłącznie dzięki sile własnych mięśni. Na przełomie 2013 i 2014 przepłynął samotnie najszerszy odcinek Atlantyku, pomiędzy wybrzeżami Europy i Ameryki Północnej. W ciągu 167 dni pokonał ponad 12 tysięcy kilometrów. Tym samym przepłynął Atlantyk w kajaku po raz drugi. Czytelnicy „National Geographic” docenili jego wyczyn i dzięki internetowemu głosowaniu zdobył on tytuł Podróżnika Roku 2015.

W 2016 rozpoczął trzecią transatlantycką wyprawę kajakiem z Nowego Jorku do Lizbony, którą zmuszony był przerwać ze względu na wypadek. Kontynuował ją w 2017 roku i ukończył z sukcesem! Opłynął kajakiem również Morze Bałtyckie i Bajkał.

Jest dwukrotnym złotym, srebrnym i brązowym medalistą Otwartych Akademickich Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim. Latał na szybowcach różnych typów oraz uzyskał trzecią klasę skoczka spadochronowego.

Obecnie jest na emeryturze. Z żoną Gabrielą, ma dwóch synów – Bartłomieja i Czesława oraz dwie wnuczki Olgę oraz Agatę. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Bilety w cenie: 12 zł

rezerwacja jest ważna przez 48 godz.w wypadku braku wpłaty i po upływie tego czasu jest anulowana

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

Szczegóły

Początek
15 marca 2018 | 01:00
Koniec:
16 marca 2018 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl