Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

“Grodziski Jubileuszowy Sejmik Muzyczny” cz.1

28 października 2022 | 18:00 - 22:00

Zapraszamy w dniach 28 i 29 października 2022 r. na “Grodziski Jubileuszowy Sejmik Muzyczny”, poświęcony historii muzyki i muzykom grodziskiej sceny muzycznej drugiej połowy XX wieku, Bardom Zachodniego Mazowsza i ich Gościom.

W pierwszym dniu imprezy tj. 28.10.br. (piątek) o godz. 18,00 w Mediatece przy ul. 3-go Maja 57 w sali wielofunkcyjnej – wystawowej, odbędzie się spotkanie muzyków grodziskiej sceny muzycznej drugiej połowy XX wieku, Bardów Zachodniego Mazowsza i ich Gości, z sympatykami muzyki bigbitowej.

Spotkaniu będzie towarzyszyła wystawa Fundacji im. Franciszka Walickiego, poświęcona patronowi fundacji, pomysłodawcy i twórcy okresu muzyki tzw. bigbitowej w Polsce i założycielowi m.in. takich zespołów muzycznych tego okresu jak: Czerwono Czarni, Niebiesko Czarni, Czerwone Gitary, SBB, Breakout, Bumerang czy też ojcu chrzestnemu: Czesława Niemena, Krzysztofa Klenczona, Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej.

O godz.20,00 w sali koncertowej rozpocznie się spotkanie z muzyką elektroniczną w wykonaniu Władysława Komendarka, znanego i cenionego muzyka – instrumentalisty oraz kompozytora muzyki elektronicznej, filmowej i teatralnej. Do chwili obecnej Władysław Komendarek utrwalił swoje pomysły muzyczne na blisko 30 płytach długogrających, wydanych w Polsce i Europie Zachodniej.

Czas trwania koncertu: 1 godzina 20 minut.

Wstęp wolny!

 

Szczegóły

Date:
28 października 2022
Czas:
18:00 - 22:00
:
, ,
strona www:
https://www.centrumkultury.eu/mediateka/wydarzenie/grodziski-jubileuszowy-sejmik-muzyczny-cz-1/

Organizator

Mediateka
support: estinet.pl