Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Grodzisk Folk Fest – Yerba Mater, Buba Trio

8 października 2021 | 19:00 - 22:00

Grodzisk Folk Fest 2021 8-10.10.2021

O festiwalu

Grodzisk Folk Fest to Międzynarodowy Festiwal Muzyki Folkowej zainicjowany w 2012 roku i organizowany przez fundację Akademia Profil w gminie Grodzisk Mazowiecki.

Celem festiwalu jest zwiększanie zainteresowania wielokulturowością w regionie Zachodniego Mazowsza, a także aktywizacja społeczności lokalnej poprzez sztukę i promocja amatorskich ruchów artystycznych. W trakcie kilkudniowej imprezy odbywającej się zwykle w październiku prezentujemy ciekawe zjawiska sceny muzyki świata w różnych lokalizacjach Grodziska Mazowieckiego.

Misja i wizja

Otwarci na wielokulturowość, odkrywamy zakątki świata, tworzymy razem. Artyści – przyjaciele.

Chcemy zwiększać tolerancję i zainteresowanie wielokulturowością. Aktywizujemy społeczność lokalną poprzez sztukę. Promujemy amatorskie ruchy artystyczne. Prezentujemy ciekawe zjawiska sceny muzyki świata.

Organizatorzy

Magdalena Masewicz-Kierzkowska – geografka, dziennikarka, animatorka kultury

Maciej Kierzkowski – muzyk, etnomuzykolog, producent i wydawca muzyczny

08 X 2021 / piątek Centrum Kultury sala widowiskowa Grodzisk Mazowiecki, ul. Spółdzielcza 9

19.00 Yerba Mater / PL

Pionierski zespół muzyczny eksplorujący brzmienia tradycyjnych instrumentów z całego świata. Ceniony za nowatorstwo, otwartość i swobodę improwizacji. Inspiracje muzyczne i instrumentarium zespół znajduje w kulturach i tradycjach Starego Świata. Ich muzyka nie prezentuje żadnej konkretnej grupy etnicznej. Przeciwnie, jest to owoc wyobraźni członków zespołu i odbicie ich muzycznej Nibylandii.

Yerba Mater powstała w 2001 roku. Jest laureatem radiowego konkursu Nowa Tradycja. Zespół koncertował w całej Polsce i krajach sąsiedzkich (Ukraina , Czechy).

Skład zespołu: Bart Pałyga, Rafał Mamiński, Maciek Cierliński, Łukasz Hołuj, Hubert Połoniewicz, Sebastian Wielądek.

Instrumentarium: lutnia oud , lutnia saz , lira korbowa , kamancheh perskie, wiolonczela, duduk, didgeridoo, tanpura, flety orientalne, dudy szwedzkie, szałamaja, instrumenty perkusyjne, śpiew alikwotowy.

 

 

20.30 Buba Trio / Gambia / PL

Buba Badjie Kuyateh to wirtuoz kory i kompozytor. Urodzony w 1982 roku w Gambii w szanowanej rodzinie griotów (muzyków). Rozpoczął naukę gry na korze w wieku 7 lat. Jako Jali Buba stał się jednym z najbardziej popularnych muzyków w Gambii występując ze swoją grupą Nyodemaa Band. Jest również nauczycielem kory oraz organizatorem muzycznych wypraw do Gambii. W 2012 roku przyjechał do Polski. Choć jego korzenie muzyczne to tradycyjna muzyka afrykańska, jest on artystą otwartym na wszelkie fuzje kory tradycyjnej z muzyką współczesną, jazzem i funkiem.

Efektem tej fascynacji był jego europejski projekt  z pogranicza stylów muzycznych – Bantamba. Niepowtarzalny dźwięk kory oraz otwartość Buby na inne style muzyczne zaowocowały współpracą z wieloma artystami, jak: Stanisław Soyka, Milo Kurtis, Maria Pomianowska, Alina Mleczko, Urna Chahar Tugchi.

Buba współpracuje także z Ruhaniyat Music Festival w Indiach jako solista oraz koncertje z uznanymi muzykami indyjskimi. Równolegle do tych działań Buba kontynuje karierę solową.

Wstęp wolny

Szczegóły

Date:
8 października 2021
Czas:
19:00 - 22:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl