Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Grodzisk Folk Fest – Surtarang, Ga-Ga Zielone Żabki

9 października 2021 | 19:00 - 21:00

Grodzisk Folk Fest to Międzynarodowy Festiwal Muzyki Folkowej zainicjowany w 2012 roku i organizowany przez fundację Akademia Profil w gminie Grodzisk Mazowiecki.

Celem festiwalu jest zwiększanie zainteresowania wielokulturowością w regionie Zachodniego Mazowsza, a także aktywizacja społeczności lokalnej poprzez sztukę i promocja amatorskich ruchów artystycznych. W trakcie kilkudniowej imprezy odbywającej się zwykle w październiku prezentujemy ciekawe zjawiska sceny muzyki świata w różnych lokalizacjach Grodziska Mazowieckiego.

09 X 2021 / sobota Mediateka Grodzisk Mazowiecki, ul 3 Maja 57

19.00 Surtarang / PL

Sur to dźwięk, tarang to fala.

Zespół powstał z potrzeby stworzenia przestrzeni dźwiękowej dla praktyki jogi. Ich inspiracją jest muzyka orientalna, przede wszystkim indyjska. Wykorzystują oryginalne orientalne instrumenty (sitar, tabla, saz, darbuka) okraszając je nowoczesnymi brzmieniami elektronicznymi w stylistyce edm, trance, dub. Muzykę dopełnia mistyczny śpiew: wykonywane mantry zabierają słuchaczy nie tylko w podróż dźwiękową, ale też emocjonalną i duchową.

Zespół organizuje także zajęcia jogi z muzyką na żywo. Dzięki unikalnym instrumentom oraz interakcji pomiędzy muzykami, a praktykującymi, można doświadczyć jak ogromny wpływ na nasze ciało ma muzyka. Motywuje ona do dawania z siebie więcej niż zwykle. Kompozycje układane są w taki sposób, aby współgrały z sekwencjami ruchowymi, dzięki czemu można poczuć pełną integrację dźwiękowo-ruchową w praktyce jogi.

W lutym 2021 roku wyszedł debiutancki album Surtarang pod tytułem Duniya, a w kwietniu wypuszczony został klip do tytułowego utworu.

Skład zespołu:

Hanka Łubieńska – wokal

Eryk Nowacki – sitar, saz

Łukasz Jasiak – tabla, darbuka, frame drum, produkcja

https://www.surtarang.pl/

https://www.facebook.com/surtarangband

https://www.instagram.com/sur_tarang/

https://www.youtube.com/channel/UCO1IRb2ieVceegnJQZ1G2WA

https://www.surtarang.bandcamp.com/

 

20.30 Ga-Ga Zielone Żabki / PL

Zielone Żabki i Ga Ga to dwa zespoły, które na przełomie lat 80-tych i 90-tych sporo namieszały na polskiej niezależnej scenie muzycznej, głównie za sprawą festiwalu w Jarocinie. Ich muzyka przetrwała lata, a teksty pisane wówczas zaskakują aktualnością. Główną postacią tych działań jest Smalec – wokalista, basista, gitarzysta, autor tekstów.

Koncerty GA GA ZŻ są zawsze energetyczne – zarówno w małych klubach, jak i na dużych scenach. Nowe kawałki i oldskulowe numery jak Kultura czy Olewaj system są skuteczne w każdych warunkach. To punkrockowa mieszanka wybuchowa!

Ga-Ga Zielone Żabki wystąpią w Grodzisku Mazowieckim w dniu 09 października 2021, godz. 20.30, Mediateka (Grodzisk Mazowiecki, ul 3 Maja 57).

Szczegóły

Date:
9 października 2021
Czas:
19:00 - 21:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl