Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Grodzisk Folk Fest – Medio Del Tango, Propabanda East Collective

10 października 2021 | 18:30 - 22:30

Grodzisk Folk Fest to Międzynarodowy Festiwal Muzyki Folkowej zainicjowany w 2012 roku i organizowany przez fundację Akademia Profil w gminie Grodzisk Mazowiecki.

Celem festiwalu jest zwiększanie zainteresowania wielokulturowością w regionie Zachodniego Mazowsza, a także aktywizacja społeczności lokalnej poprzez sztukę i promocja amatorskich ruchów artystycznych. W trakcie kilkudniowej imprezy odbywającej się zwykle w październiku prezentujemy ciekawe zjawiska sceny muzyki świata w różnych lokalizacjach Grodziska Mazowieckiego.

10 X 2021 / niedziela Mediateka Grodzisk Mazowiecki, ul. 3 Maja 57

18.30 Medio Del Tango / PL

Pokaz i nauka tanga

Zespół Medio Del Tango to pasjonaci muzyki tangowej w dwuczęściowym występie. Na początek koncert wraz z pokazem tanga argentyńskiego, podczas którego wybrzmią także opowieści o tym tańcu, jego historii i najważniejszych postaciach. Po występie odbędą się warsztaty podstawowych kroków tanga argentyńskiego prowadzone przez parę profesjonalnych nauczycieli. Zgodnie z argentyńskim przysłowiem Życie to tango, kto go nie tańczy, ten jest głupcem, zapraszamy wszystkich na parkiet. Chodźmy w tango!

Koncert wykona para muzyków zawodowych (klarnecistka i akordeonista), zatańczy para profesjonalnych tancerzy i instruktorów tanga argentyńskiego. Na koniec warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość zatańczenia tanga z wykorzystaniem poznanych kroków.

Medio Del Tango wystąpi w Grodzisku Mazowieckim w dniu 10 października 2021, godz. 18.30, Mediateka (Grodzisk Mazowiecki, ul. 3 Maja 57).

20.00 Propabanda East Collective / PL

Propabanda East Collective to coverfolkowa kapela powstała w 2011 roku w Warszawie. Wykonują bałkańską i klezmerską muzykę w energetycznej i wirtuozerskiej odsłonie. Domeną Propabandy jest spora dawka improwizacji oraz łączenie muzyki tradycyjnej z nowoczesnymi aranżacjami. Zespół jest półfinalistą programu Must Be The Music, a w 2012 zagościł na składance Balkan & Jewish Inspirations w znakomitym towarzystwie gwiazd muzyki bałkańskiej jak Shantel, Taraf de Haidouks czy Goran Bregović.

Liderm Propabandy jest Marcin Maroszek – akordeonista i wokalista. Ukończył Connservatoire d’ Edgar Varese w Paryżu oraz Centre National et International de Musique d’Accordeon. Jest laureatem wielu zagranicznych konkursów akordeonowych oraz pasjonatem muzyki tygla bałkańskiego.

Skład zespołu:

Marcin Maroszek – akordeon, bas, śpiew

Paweł Maruszak – perkusja, darabuka, śpiew

Adam Przybyłek – saksofon altowy, klarnet , sax sopranowy, śpiew

Maciej Regulski – gitara, bozouki

Grzegorz Zmysłowski – tuba, baryton, śpiew

Michał Michota – trąbka

 

Szczegóły

Date:
10 października 2021
Czas:
18:30 - 22:30
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl