Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

“Gdzie są Gwiazdy z tamtych lat” – To co najpiękniejsze

20 września 2019 | 02:00 - 21 września 2019 | 01:59

Zapraszamy na wspólny koncert Katarzyny Bochyńskiej-Wojdył, Jana Zakrzewskiego i Andrzeja Płonczyńskiego, który odbędzie się w ramach cyklu “Gdzie są Gwiazdy z tamtych lat 20.09.2019r o g. 10.00 i 12.00 w sali widowiskowej, usłyszymy oczywiście wszystko to co najpiękniejsze.

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Wrzesien/kat.jpgKatarzyna Bochyńska-Wojdył – absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, Podyplomowego Studium Emisji Głosu przy Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Wokalistyki Chóralnej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie dra hab. Piotra Olecha. Tytuł magisterski obroniła podejmując pracę zatytułowaną “Wiesław Ochman. Od Mozarta do Wagnera”.

Występowała w koncertach muzyki sakralnej, a także w koncertach prezentujących muzykę operową i popularną. Współpracuje z chórami i orkiestrami, m.in. Orkiestrą Reprezentacyjną Polskiej Policji. Wykonuje zarówno operowe partie sporanowe, jak i pieśni sakralne oraz popularne.

„Za sukcesy wokalne, piękny śpiew oraz zaznajamianie lokalnej społeczności z kulturą wyższą, muzyką poważną” otrzymała tytuł Człowiek Roku 2017 w powiecie przysuskim.

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Wrzesien/jan.jpg
Jan Zakrzewski ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi. Był solistą Opery Wrocławskiej i Opery w Bielefeld (Niemcy).
Jest laureatem wielu konkursów, m.in. zajął I miejsce na Festiwalu J. Kiepury w Krynicy, III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wokalnej im. M. Callas w Atenach, jest finalistą konkursu w Tuluzie. Występował na scenach operowych w Niemczech, Holandii, Szwajcarii, Włoszech i Stanach Zjednoczonych.

W swoim bogatym repertuarze posiada partie operowe i operetkowe m.in.: Nemorino w Napoju miłosnym G. Donizettiego, Alfred w Traviacie i Książę w Rigoletto G. Verdiego, Leński w Eugeniuszu Onieginie P. Czajkowskiego, Stefan w Strasznym Dworze S. Moniuszki, Caramello w Nocy z Wenecji J. Straussa, Su-Czong w Krainie uśmiechu i Carewicza w Carewiczu F.Lehára, Szymon w Studencie żebraku C. Millöckera, Tasillo w Hrabinie Maricy E.Kálmána.

 https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Wrzesien/andrzej.jpgAndrzej Płonczyński – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie w klasie fortepianu prof. Pawła Lewieckiego. Karierę rozpoczął jako wirtuoz-pianista, ale wielki talent muzyczny i interpretatorski sprawił, że poświęcił się pracy z największymi śpiewakami, wokalistami, aktorami i piosenkarzami, takimi jak: Bernard Ładysz, Anna German, Irena Santor, Jerzy Połomski, Wiesław Michnikowski, Halina Kunicka, Mieczysław Fogg. Akompaniował niemal wszystkim gwiazdom polskiej estrady.

Uważany jest za współtwórcą „rosyjskiej legendy” Anny German, jako pianista i doradca repertuarowy, podczas jej pamiętnych tournée po Związku Radzieckim, które „unieśmiertelniły” artystkę w Rosji i uczyniły z niej wręcz ikonę rosyjskiej popkultury. Andrzej Płonczyński towarzyszył Annie German także podczas głośnych koncertów w paryskiej Olimpii, kiedy, decydując się za jego radą na repertuar pieśni neapolitańskich, artystka odniosła oszałamiający sukces..

 

Wstęp wolny!!

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasach kina.

Jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie 2 wejściówki

Kino Centrum Kultury
ul. Spółdzielcza 922 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

Szczegóły

Początek
20 września 2019 | 02:00
Koniec:
21 września 2019 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl