Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

“Gdzie są gwiazdy z tamtych lat” – Jolanta Kubicka

20 października 2017 | 02:00 - 21 października 2017 | 01:59

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert z cyklu “Gdzie są Gwiazdy z tamtych lat” tym razem w piątek 20.10.2018 o godz. 10.00 i 12.00 wystąpi Jolanta Kubicka, której akompaniować będzie znakomity pianista Andrzej Płonczyński.

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2017/pazdziernik/j kubicka - a plonczynski.JPGJolanta Kubicka jest absolwentką Liceum Muzycznego w Bydgoszczy, w klasie perkusji. Debiutowała w 1965 r. w Bydgoszczy. Była związana z zespołem Estrady Wojskowej. Jej największa popularność przypadła na lata 70. XX wieku. Reprezentowała polską piosenkę na licznych festiwalach krajowych (Zielona Góra, Opole, Kołobrzeg) i zagranicznych (NRD, Bułgaria).

W 2005 r. uhonorowano ją odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej, a w 2011 r. – złotym medalem Za Zasługi dla Miasta Stołecznego Warszawy. W repeertuarze ma piosenki  nastrojowe, poetyckie ale równiez ekspresyjne i żywiołowe.

Piosenkarka dysponuje dynamicznym, ale ciepłym w brzmieniu, głosem. Do jej najpopularniejszych piosenek można zaliczyć: “Moje pytanie” (muz. melodia ludowa, sł. M. Szop), “Twoje serce” (muz. melodia ludowa, sł. T. Rzymski), “Weź moją gwiazdę” (muz. Andrzej Korzyński, sł. Andrzej Tylczyński), “Noc bez pożegnań” (muz. Jerzy Milian, sł. Jadwiga Urbanowicz).
 

Andrzej Płonczyński – pianista i kompozytor, legenda polskiej pianistyki i akompaniamentu. Towarzyszył niemal wszystkim gwiazdom polskiej estrady. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie w klasie fortepianu prof. Pawła Lewieckiego. Występował z gwiazdami takimi jak: Bernard Ładysz, Anna German, Bogna Sokorska, Irena Santor, Jerzy Połomski, Halina Kunicka, Mieczysław Fogg i in. Towarzyszył Annie German podczas jej tournée po Związku Radzieckim i w czasie koncertów w paryskiej Olimpii. Był akompaniatorem w historycznym Podwieczorku przy mikrofonie, współpracował z Filharmonią Narodową i Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego. Z Bernardem Ładyszem nagrał płytę A to Polska właśnie (poczwórna platyna).

Wstep wolny!!

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasach kina od 01.10.2017r.

Kino Centrum Kultury
ul. Spółdzielcza 9
22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

Szczegóły

Początek
20 października 2017 | 02:00
Koniec:
21 października 2017 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl