Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

“Gdzie są Gwiazdy z tamtych lat” -Białe Święta – White Christmas

13 grudnia 2019 | 01:00 - 14 grudnia 2019 | 00:59

Zapraszamy 13.12 .2019r o g. 10.00 i 12.00do sali widowiskowej na zimowy koncert w wykonaniu Natalii Kovalenko – „Białe Święta – White Christmas”. Koncert odbędzie się w ramach cyklu “Gdzie są Gwiazdy z tamtych lat

Wszyscy słuchamy kolęd… W okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku rozbrzmiewa nimi cała Polska. Proponowany Państwu program jest muzyczną opowieścią o Zwiastowaniu i przyjściu na świat Syna Bożego a aranżacjom tak dobrze znanych kolęd i głosom Natalii i Aleksandra  towarzyszy znakomity akompaniament Andrzeja Płonczyńskiego.

Dopełnieniem koncertu będą wiersze i teksty literackie.  Elementem łączącym muzyczny projekt kolęd, jest wspólna fascynacja artystów w poszukiwaniu nowych brzmień, interpretacji znanych kolęd i emocjonalny przekaz, który towarzyszy zawsze artystom.   W koncercie usłyszymy najpiękniejsze Polskie, Ukraińskie i światowe kolędy oraz pieśni świąteczne, towarzyszące nam w okresie od Świąt Bożego Narodzenia. Wśród nich znajdą się najstarsze polskie kompozycje jak „Anioł pasterzom mówił”, oraz m.in. „Wśród nocnej ciszy” „Trzej królowie” oraz kolędy Ukraińskie i światowe hity jak White Christmas.
W koncercie udział wezmą:  Natalia Kovalenko – sopran,    Aleksander Ładysz – bas i prowadzenie koncertu, oraz Andrzej Płonczyński  – fortepian

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Wrzesien/natalia.jpgNatalia Kovalenko – sopran – jest absolwentką Akademii Muzycznej im. P. Czajkowskiego w Kijowie na Ukrainie. Pierwszą poważną nauczycielką śpiewu od 15 roku życia artystki była jedna z najwybitniejszych profesorów śpiewu na Ukrainie – Natalia Zacharczenko.

Akademię ukończyła z wyróżnieniem otrzymując dyplom śpiewu klasycznego oraz uprawnienia do nauczania śpiewu. Od kilku lat mieszka w Polsce, która stała się jej drugą Ojczyzną.                   

W 2010 roku założyła w Polsce Agencję Artystyczną, która miała na celu nawiązanie relacji kulturowych pomiędzy Ukrainą a Polską. Organizowała zarówno pojedyncze koncerty, jak i całe ich cykle. Ma w swoim dorobku artystycznym wiele autorskich projektów muzycznych. Pracuje z czołowymi artystami z Polski, Ukrainy i Kanady, współpracuje też z Polskim Radiem. Koncertuje w Polsce, Europie, na Ukrainie oraz w Kanadzie. Jest zapraszana i zasiada jako juror w wielu konkursach i festiwalach.

Przez ostanie kilka lat przygotowała wiele ciekawych i entuzjastycznie przyjętych projektów muzycznym takich jak  np. „Moja Matko ja wiem”, którego m.in. celem jest pomoc młodym ludziom którzy ucierpieli w wyniku działań wojennych na wschodzie Ukrainy.               

  Należy dodać, że artystka jako jedyna została wybrana i poproszona przez Andrzeja Płonczyńskiego (wieloletniego akompaniatora Anny German i prawie wszystkich Gwiazd polskiej estrady) do cyklów koncertów poświęconych Annie German, za wyjątkową wrażliwość i kunszt artystyczny.

W 2017 została zaproszona do ścisłego grona Społecznego Komitetu 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki – gdzie powierzono jej wyłączną koordynację projektów Moniuszkowskich na Ukrainie. W 2018 roku przygotowała, uczestniczyła i koordynowała tourne artystów z Polski i Ukrainy, finansowany przez Senat RP promujący muzykę Stanisława Moniuszki na najlepszych scenach w Kijowie, Żytomierzu, Winnicy, Tarnopolu i Iwano-Frankiwsku. W tym samym roku przygotowała kolejne projekty, uczestniczyła w przygotowaniu spektakularnej inauguracji roku Stanisława Moniuszki, realizowanej przez Filharmonię Narodową Ukrainy w Kijowie i artystów z Polski i Ukrainy w marcu 2019 r.


Natalia zawsze dba o najwyższy poziom artystyczny, jest jak sama mówi – perfekcjonistką w trakcie poszukiwania doskonałości w sobie i innowacji w sztuce. W swoim repertuarze ceni sobie utwory niepozbawione wartościowej treści i emocji, dba o to, aby opowiadane przez nią historie przemawiały do serc wszystkich słuchaczy. Jej wszechstronność wokalna pozwala na wykonanie zarówno repertuaru klasycznego, jak i piosenki popularnej czy artystycznej.

 

Wstęp wolny!!

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasach kina.

Jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie 2 wejściówki

Kino Centrum Kultury
ul. Spółdzielcza 922 734 79 44 kino@centrumkultury.eu


Szczegóły

Początek
13 grudnia 2019 | 01:00
Koniec:
14 grudnia 2019 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl