Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

FESTIWAL „MIĘTY POLE”

27 kwietnia 2018 | 02:00 - 28 kwietnia 2018 | 01:59

Zapraszamy 27 kwietnia na tegoroczną odsłonę FESTIWALU „MIĘTY POLE”

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2018/Marzec/miety.jpg

podczas festiwalu wystąpią:

godz. 19.00 – MAZZOLL

godz. 20.00 – UKRYTE ZALETY SYSTEMU

godz. 21.00 – SYNY

godz. 22.00 – INNERCITY ENSEMBLE

MIĘTY POLE to inicjatywa, której celem jest promocja dobrych zjawisk muzycznych. Wydajemy płyty, do tej pory ukazały się: The Pau – „Ku”, Pchełki – „Słonko”, oraz organizujemy festiwale: muzyczny festiwal Mięty Pole w Grodzisku Mazowieckim oraz literacko-muzyczny festiwal Parzybroda na Białych Kujawach.

Znakiem rozpoznawczym festiwalu Mięty Pole jest różnorodność i wyjątkowe połączenie intensywności brzmienia ze świeżością przekazu.


Zapraszamy na III edycję festiwalu Mięty Pole, która odbędzie się 27 kwietnia w Grodzisku Mazowieckim.

Podążając tropem ducha, unoszącego się nad jedyną wyspą w całości porośniętą miętą, trafimy na ślady jednoznacznie kojarzące się z szeroko pojętą alternatywą. Wsłuchajmy się w te głosy i odkodujmy skierowany do nas tajny komunikat, który zostanie nadany przez awangardowego Mazzolla, post-punkowe Ukryte Zalety Systemu, hip-hopowe Syny, oraz
transowo-etniczny Innercity Ensemble. Duch unosi się nad mięty polem!
 

MAZZOLL 

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2018/Marzec/Mazzoll fot..jpgMazzoll – wirtuoz klarnetu basowego sięgający głęboko do tradycji polskich improwizatorów i twórców muzyki współczesnej połowy XX w. Był jednym z inicjatorów tzw. rewolucji yassowej w polskim jazzie, odciął się jednak od tego nurtu tworząc ideę Arhythmic Perfection i zajął się europejskim aspektem improwizacji w sztuce. Na początku lat 90. spotkał Dereka Baileya i na jego osobiste zaproszenie wyjechał do Londynu na legendarny już festiwal “company week”. Producentem jego pierwszej płyty „Perplex” był Tony Oxley. Mazzoll współpracował także z orkiestrą Django Batesa i kwartetem Petera Brötzmanna. Wydał serię płyt „Diffusion Ensamble”, improwizując na scenie z artystami różnych dziedzin sztuki. W czasie tej praktyki spotkał Petera Kowalda oraz Olgę Szwajgier i poprowadził z nimi warsztaty, które miały wpływ na całe pokolenie muzyków. Tworzył festiwal Art Depot zajmujący się naturą improwizacji w różnych kulturach. Wydał 15 płyt, które zmieniły oblicze polskiej muzyki improwizowanej. Lata 2012 i 2013 to czas jego powrotu na rynek wydawniczy, na którym ukazały się kolejno płyty: Mazzoll/Janicki/Janicki „Minimalover”, „Jeden dźwięk i Pan Bóg” oraz oczekiwana „Responsio Mortifera”, a także Mazzoll/Sroczyński „Rite of spring variation. Arhythmic Perfection vol.1”. Najnowszy album, którego współautorem jest Mazzoll to płyta “+” projektu MazzSacre, a w nagraniach wspomagali go m.in. muzycy związani z uznaną amerykańską wytwórnią Tzadik.

FB: www.facebook.com/mazzolljerzy

UKRYTE ZALETY SYTEMU

Muzyka UZS stanowi syntezę estetyki https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2018/Marzec/Ukryte Zalety Systemu fot..jpgpostpunkowej, zimno- i nowofalowej. Kompozycje tria są budowane na brzmieniach jednocześnie ostrych i chłodnych; na surowe struktury rytmu napędzanego przez nerwowy bas i despotyczny elektrowerbel nakładają się cięcia gitary, minimalistyczne oldskulowe klawisze oraz dwa skandujące głosy, przywołujące piosenkową tradycję lat 80. – z odniesieniami zarówno do neue deutsche welle, brytyjskiego potomstwa punkrocka, jak i polskich artystów z labelu Stilon Gorzów – tu zwłaszcza dzięki polskojęzycznym tekstom,w równej mierze krytyczno-refleksyjnym, co humorystycznym, w oszczędnych i niedopowiedzianych obrazach komentującym rzeczywistość społeczną. Zespół powstał w połowie 2013.

FB: https://www.facebook.com/UkryteZaletySystemu?fref=ts

SYNY 

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2018/Marzec/Syny fot. Michal Pilat.jpgSyny to duet utworzony przez producenta 1988 oraz rapera i producenta Roberta Piernikowskiego.
Zadebiutowali w 2015 roku wydaną w wytwórni Latarnia Records płytą “Orient”, którą mocno namieszali na polskiej scenie muzycznej, wywołując dyskusje i kontrowersje.
Chłopaki od zwyczajnie niezwyczajnych poezji. Uważani powszechnie za prymitywnych barbarzyńców, którzy ponad konstrukcje muzyczne, czy tekstowe stawiają klimat.
Czeszą ludzi pod włos tworząc wielowarstwowe gówno pełne emocji, których w rapie zwykle próżno szukać. Ich wizjonerskie produkcje nikogo nie pozostawiają obojętnym, bo Syny to zjawisko emocjonalne. Od momentu debiutu Syny zagrały kilkadziesiąt koncertów w Polsce i zagranicą, występując m.in. na festiwalach Nowa Muzyka, Unsound, Off Festival, Up To Date, Colours of Ostrava, gdańskiej edycji Boiler Room oraz wielu innych zdobywając sporą rzeszę
wiernych fanów. Od kwietnia wracają na trasę promować swój nowy album.
FB: www.facebook.com/synymuzyka/

INNERCITY ENSEMBLE
Międzymiastowy kolektyw zawiązany w Bydgoszczy w roku 2011. Grupę tworzą doświadczeni muzycy, grający aktualnie https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2018/Marzec/Innercity fot..jpgw takich grupach/projektach jak m.in.: HATI, Stara Rzeka, Alameda Organisation, Jachna/Buhl, Kapital, T’ien Lai, Tropy. Muzyka Innercity Ensemble to konglomerat wieloletnich doświadczeń oraz wzajemnych interakcji i poszukiwań wokół tego, co słychać na skraju gatunków takich jak jazz, yass, postrock, elektronika i muzyka etniczna z różnych stron świata.

Zespół nagrywa improwizowane sesje, których najciekawsze fragmenty trafają na wydawane regularnie płyty. Ostatni album pt. „III” został wydany w listopadzie 2016 w dwóch formatach (CD oraz winyl) przez krakowski label Instant Classic. W corocznym rankingu 100 najlepszych płyt prestiżowego, brytyjskiego portalu The Quietus „III” znalazł się na trzeciej pozycji.
Grupa występowała na festiwalach m.in.: Jazz od Nowa Festival (Toruń, 2018), Festiwal Jazz Jantar (Gdańsk, 2017 i 2013), Wschód Kultury – Inne Brzmienia (Lublin, 2016),
OFF Festival (Katowice, 2015), Malta Festival (Poznań, 2015), Incubate Festival (Tilburg/Holandia, 2014), Jazz [&] Experimental Music from Poland (Londyn, 2013), Unsound Festival (Kraków, 2012). Kolektyw koncertował w ważnych klubach muzycznych i instytucjach kultury w Polsce, m.in. Pardon, To Tu w Warszawie, Teatr Syrena w Warszawie,
Mediateka w Tychach, Fabryka Sztuki w Łodzi, Klub Alchemia w Krakowie, Dragon w Poznaniu, Cafe Kulturalna w Warszawie, Teatr na Plaży w Sopocie, zawsze spotykając się ze świetnym odbiorem ze strony publiczności.
Radosław Dziubek – elektronika, instrumenty perkusyjne
Rafał Iwański – granite blocks, darabukki, instrumenty perkusyjne
Wojciech Jachna – trąbka, kornet
Rafał Kołacki – bębny conga, instrumenty perkusyjne
Artur Maćkowiak – gitara, syntezator
Tomasz Popowski – perkusja
Jakub Ziołek – gitara, gitara basowa, mini klarnet
FB: www.facebook.com/innercityensemble

Bilety w cenie: 15 zł ( w sprzedaży od 19.03.2018)

rezerwacja jest ważna przez 48 godz.w wypadku braku wpłaty i po upływie tego czasu jest anulowana

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

Szczegóły

Początek
27 kwietnia 2018 | 02:00
Koniec:
28 kwietnia 2018 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl