Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Festiwal integracyjny Tak Jak Ty – wystawa fotografii Pełnosprawni w miłości

27 sierpnia 2023 | 14:30 - 15:30

Czas na kolejne wydarzenie w ramach Festiwalu integracyjnego TAK JAK TY. Festiwalu, który zrodził się z potrzeby integracji osób z szeroko pojętą niepełnosprawnością z lokalną społecznością.

Tym razem do współpracy zaprosiliśmy Fundację Avalon, która wspiera osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, by mogły być aktywne w każdej sferze życia. W ramach swej działalności Fundacja realizuje projekt Sekson, którego celem jest obalanie stereotypów i mitów związanych z seksualnością
i rodzicielstwem osób z niepełnosprawnością ruchową.

Jedną z działalności Fundacji jest projekt fotograficzny “Pełnosprawni w miłości”. Projekt oparty na sesjach zdjęciowych osób z niepełnosprawnościami oraz ich partnerek, partnerów i rodzin. Jego celem jest pokazanie, że osoby z niepełnosprawnościami żyją w szczęśliwych związkach, zakładają rodziny, a niepełnosprawność nie ma tu żadnego znaczenia i nie jest barierą w miłości. Wykonane na potrzeby “Pełnosprawnych w miłości” zdjęcia ukazują relacje w związkach, koncentrują się na czułości, bliskości i intymności.

Podczas wystawy trwającej w Mediatece od 19.08 do 1.09.2023 prezentujemy kilkadziesiąt zdjęć, które powstały w ramach projektu, podczas sesji zdjęciowej zrealizowanej przez Sielanka Studio. Zdjęcia są również dostępne on-line na stronie https://www.sekson.pl/projekt-fotograficzny/.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy oraz udziału w finisażu, który odbędzie się w niedzielę 27.08 o godz. 14:30. Poprowadzi go znany aktor i prezenter telewizyjny Jacek Rozenek.

Wśród zaproszonych gości są osoby, które na co dzień tworzą związki interablistyczne, czyli takie w których jeden z partnerów jest osobą z niepełnosprawnością. Porozmawiamy również z osobami niewidomymi, które od lat tworzą związek. Głos zabierze także specjalista, psycholog Krzysztof Rusiniak.

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły

Date:
27 sierpnia 2023
Czas:
14:30 - 15:30
Wydarzenie kategoria:
strona www:
https://www.centrumkultury.eu/mediateka/wydarzenie/festiwal-integracyjny-tak-jak-ty-wystawa-fotografii-pelnosprawni-w-milosci/

Organizator

Mediateka
support: estinet.pl