Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Festiwal integracyjny Tak Jak Ty – spotkanie z Marcinem Dorocińskim

1 lipca 2023 | 10:45 - 13:30

Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach Festiwalu integracyjnego TAK JAK TY. Festiwalu, który zrodził się z potrzeby integracji osób z szeroko pojętą niepełnosprawnością z lokalną społecznością. Pragniemy, aby zapracowani i zabiegani ludzie, którzy w swojej codzienności nie stykają się z osobami z niepełnosprawnością zatrzymali się na chwilę i wspólnie z nimi spędzili czas, poznali się. Głównym założeniem Festiwalu jest integracja lokalnej społeczności niezależnie od wieku, płci czy ograniczeń zdrowotnych, otwarcie drogi dla osób z niepełnosprawnościami do udziału w ogólnodostępnych imprezach kulturalnych poprzez zintegrowanie i wspólną zabawę, wyczulenie mieszkańców na potrzeby innych, wzrost poczucia sprawczości w budowaniu lokalnej kultury (poprzez udział w planowaniu i przygotowywaniu Festiwalu), integracja mieszkańców.

W sobotę, 1 lipca o godz. 10.45 w Mediatece odbędzie się wyjątkowe spotkanie klubu filmowego Słowem Widziane. Klub działa w Grodzisku Mazowieckim od 2019 r. i jest dedykowany osobom niewidzącym, niedowidzącym i ich opiekunom. Tym razem zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego obejrzenia filmu z audiodeskrypcją.

Co to jest audiodeskrypcja? Dodatkowy opis słowny obrazu, który umożliwia osobom z niepełnosprawnością wzroku na odbiór sztuk wizualnych. W praktyce oznacza to, że film ma dodatkową ścieżkę dźwiękową, opisującą to co dzieje się na ekranie. Osoby niewidome w ten sposób oglądają filmy. Podobno niektórym widzącym audideskrypcja przeszkadza. Innym nie. Przyjdź i sam się przekonaj.

Powszechną praktyką jest rozdawanie osobom niewidomym słuchawek, przez które słuchają audiodeskrypcji. My chcemy, aby tym razem to osoby widzące dostosowały się do potrzeb osób niepełnosprawnych i choć jeden raz obejrzały film z audiodeskrypcją słyszaną dla wszystkich osób obecnych na sali.

Wyświetlony zostanie polski, obyczajowy film o miłości “Plan B” w reżyserii Kingi Dębskiej. Bohaterów filmu poznajemy kilkanaście dni przed Walentynkami, w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Wnoszą w ich życie nową jakość, za sprawą przypadku, bądź zrządzenia losu. Dają nadzieję na odnalezienie prawdziwych uczuć i autentycznych więzi.

Film przeznaczony jest dla widzów 16+.

Jedną z głównych postaci w filmie gra Marcin Dorociński. Urodzony w Milanówku, wychowywał się w Kłudzienku, do szkoły uczęszczał w Grodzisku Mazowieckim. Po filmie gorąco zapraszamy na spotkanie z jednym z najbardziej lubianych polskich aktorów. Człowiekiem, który aktywnie angażuje się w działalność charytatywną i społeczną. Pomaga ludziom i zwierzętom, wspiera wiele fundacji i inicjatyw. Rozmowę z aktorem poprowadzą: Wojciech Zieliński, prowadzący w Mediatece Klub Filmowy dla osób niewidomych oraz Łukasz Nowacki, prowadzący w kinie Centrum Kultury Grodziski Klub Filmowy.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

Dodatkowych informacji udziela
Kinga Kunicka
tel.kom.: +48 538 814 993
e –mail: k.kunicka@centrumkultury.eu.

Osoby zainteresowanie wydarzeniami organizowanymi w ramach klubu filmowego “Słowem widziane” zapraszamy do rejestrowania się do naszego klubowego biuletynu informacyjnego.
Formularz znajduje się na stronie: http://www.stowarzyszenie04-o.pl/klub-filmowy/

Szczegóły

Date:
1 lipca 2023
Czas:
10:45 - 13:30
Wydarzenie kategoria:
strona www:
https://www.centrumkultury.eu/mediateka/wydarzenie/festiwal-integracyjny-tak-jak-ty-spotkanie-z-marcinem-dorocinskim/

Organizator

Mediateka
support: estinet.pl