Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Festiwal integracyjny Tak Jak Ty – koncert orkiestry JAKATAK

24 maja 2023 | 11:00 - 12:00

Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach Festiwalu integracyjnego TAK JAK TY.

W środę, 24 maja o godz. 11.00 zapraszamy na koncert orkiestry JAKATAKA. Orkiestrę tworzą uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Hipolita Szczerkowskiego w Grodzisku Maz., pod dowództwem Konrada Koźlickiego.

Utwór orkiestry pt. “Tak jak ty” stał się oficjalnym hymnem Festiwalu, a jego tytuł dał nazwę Festiwalowi. Piosenkę na co dzień można usłyszeć w Radio Bogoria. Uczestnicy koncertu będą mogli usłyszeć ją na żywo.

Ależ to będzie zabawa! Orkiestra JAKATAKA przeprowadzi nas przez różne kraje, dostarczy niesamowitych emocji, rozbuja nas przy wolnych i szybkich rytmach. Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie można posłuchać, pośpiewać, a nawet potańczyć.

Wspólna zabawa, warsztaty, animacje, muzyka zawsze dają gwarancje dobrych odczuć, dodają energii i umożliwiają poznanie się lepiej, mocniej- tak właśnie tworzą się przyjaźnie na całe życie. Takie przeżycia i wspomnienia kreują się podczas naszych spotkań w ramach Festiwalu integracyjnego Tak Jak Ty.

Pomysł organizacji Festiwalu integracyjnego TAK JAK TY zrodził się z potrzeby integracji osób z szeroko pojętą niepełnosprawnością z lokalną społecznością. Pragniemy, aby zapracowani i zabiegani ludzie, którzy w swojej codzienności nie stykają się z osobami z niepełnosprawnością zatrzymali się na chwilę i wspólnie z nimi spędzili czas, poznali się. Głównym założeniem Festiwalu jest integracja lokalnej społeczności niezależnie od wieku, płci czy ograniczeń zdrowotnych, otwarcie drogi dla osób z niepełnosprawnościami do udziału w ogólnodostępnych imprezach kulturalnych poprzez zintegrowanie i wspólną zabawę, wyczulenie mieszkańców na potrzeby innych, wzrost poczucia sprawczości w budowaniu lokalnej kultury (poprzez udział w planowaniu i przygotowywaniu Festiwalu), integracja mieszkańców.

W koncercie wezmą udział uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych im. H. Szczerkowskiego w Grodzisku Mazowieckim, podopieczni i uczestnicy Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Malwa Plus, seniorzy ze Strefy Aktywnego Seniora oraz młodzież z grodziskich szkół.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Szczegóły

Date:
24 maja 2023
Czas:
11:00 - 12:00
Wydarzenie kategoria:
strona www:
https://www.centrumkultury.eu/mediateka/wydarzenie/festiwal-integracyjny-tak-jak-ty-koncert-orkiestry-jakatak/

Organizator

Mediateka
support: estinet.pl