Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Fale nieskończoności – wernisaż wystawy Andrzeja Michalika

5 maja 2023 | 18:00 - 19:00

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Andrzeja Michalika “Fale nieskończoności”, który odbędzie się w Mediatece, w piątek 5 maja o godz. 18.00. Wstęp wolny!

O wystawie:
Fale nieskończoności.
Stajemy bezradni wobec ogromu skali świata i otchłani kosmosu. Ciężko nam pojąć, wyobrazić sobie coś bez początku i końca. To ponad ludzką miarę…
W prezentowanych na wystawie pracach można dostrzec motyw fali w rytmicznych, cyklicznych powtórzeniach. Fale są przecież nośnikiem nieustannie krążącej energii w czasie i przestrzeni, właśnie bez początku i bez końca. Z tego powodu fale stały się dla mnie inspiracją do stworzenia kompozycji w rozmaitych formach i barwach.

O autorze:
Andrzej Michalik jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, obecnie jest profesorem tej uczelni, gdzie na wydziale Sztuk Pięknych prowadzi Pracownię Projektów i Działań Rysunkowych. Jako twórca zajmuje się rysunkiem, grafiką, tworzy też barwne kompozycje, obiekty i instalacje. Jego wystawom towarzyszy niekiedy performens. Od wielu lat inspiracją i tematem jego prac jest dość swobodnie interpretowany i pojmowany pejzaż Bolimowskiego Parku Krajobrazowego – przestrzeń, gdzie mieszka i tworzy. W twórczych działaniach poszukuje też miejsca człowieka w naturalnych cyklach przemian w przyrodzie, obserwuje zmiany zachodzące w środowisku epoki antropocenu. Rysunki, obiekty artystyczne, artefakty stworzone niejednokrotnie z zebranych i pozyskanych w najbliższej okolicy materiałów są owocem jego wewnętrznego dialogu z naturą, opowiadają legendę stworzoną we własnej wyobraźni. Ostatnio inspiracje jego twórczości ewoluowały w kierunku nieustannie krążącej we wszechświecie energii, której nośnikiem są fale. Stały się one motywem do tworzenia wielobarwnych, różnorodnych kompozycji.

Prace artysty prezentowane były na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą, znajdują się w kolekcjach instytucjonalnych i prywatnych.

Szczegóły

Date:
5 maja 2023
Czas:
18:00 - 19:00
Wydarzenie kategoria:
strona www:
https://www.centrumkultury.eu/mediateka/wydarzenie/fale-nieskonczonosci-wernisaz-wystawy-andrzeja-michalika/

Organizator

Mediateka
support: estinet.pl