Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Eric Gales Band

1 grudnia 2014 | 01:00 - 2 grudnia 2014 | 00:59

Serdecznie zapraszamy na koncert Eric Gales Band, który odbędzie się w poniedziałek 01.12.2014 o godz. 19.30 do sali widowiskowej Centrum Kultury

Eric Gales uważany jest za następcę Jimiego Hendriksa a wraz z nim w poniedziałek zagrają basista Eric Czar i https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2014/listopad/GALES.jpgperkusista Krzysztof Zawadzki.

Podobnie jak Jimi Hendrix także Eric Gales jest gitarzystą leworęcznym. Ale nie jest mańkutem. Tak nauczyli go grać bracia Eugene i Manuel. Pierwsze lekcje pobierał mając cztery lata. Kopiował solówki Jimiego Hendriksa, Alberta Kinga i B. B. Kinga. Kiedy Eugene Gales zauważył, że jego brat robi szybsze postępy w opanowaniu techniki gry na gitarze, sam zmienił instrument na gitarę basową i razem założyli zespół. Wygrywali lokalne konkursy bluesowe w Memphis, aż wreszcie zwyciężyli w prestiżowym S[&]T Battle of the Bands w 1989 r.

Rok później Eric Gales podpisał kontrakt z Elektra Records i w 1991 r. wydał debiutancki album „The Eric Gales Band”. W 1994 r. gitarzysta wystąpił na festiwalu Woodstock ’94 u boku samego Carlosa Santany. Muzycy zamykali festiwalowy maraton występem na Południowej Scenie dla blisko 300-tysięcznej widowni. Natomiast jego rodzinna grupa zyskała entuzjastyczne recenzje za płytę „The Gales Brothers: Left Hand Brand” (1996).

Wirtuozowskie zdolności uczyniły z Erica Galesa najbardziej rozchwytywanego uczestnika sesji nagraniowych i koncertów w hołdzie innym muzykom. Jego ekspresyjne solówki z licznymi efektami usłyszymy m.in. na płytach: „Power of Soul: A Tribute to Jimi Hendrix”, „Whole Lotta Blues: Songs of Led Zeppelin”, „Blues Power: Songs of Eric Clapton”, „A Salute to the Delta Blues Masters” i „Viva Carlos: Supernatural Marathon Celebration”.

Eric Gales Band jest gościem najważniejszych festiwali bluesowych i jazzowych świata. Często występuje w klubie B.B. Kinga w Memphis.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Bilety w cenie: 40 zł – przedsprzedaż i 50 zł w dniu koncertu

zarezerwuj bilet

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

 

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2014/kwiecien/MECENASNOWY.jpg


Szczegóły

Początek
1 grudnia 2014 | 01:00
Koniec:
2 grudnia 2014 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl