Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

“Dziewczyny” – premiera ogólnopolska

30 września 2022

Zapraszamy do Kina Wolność w piątek 30 września na premierę ogólnopolską filmu “Dziewczyny”

To fiński film o dojrzewaniu  wyreżyserowany przez Alli Haapasalo na podstawie scenariusza Ilony Ahti i Danieli Hakulinen. Film miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Sundance w 2022 roku, gdzie zdobył Nagrodę Publicznośc

Mimmi i Rönkö to po prostu ciekawe świata nastolatki. Dziewczyny są najlepszymi przyjaciółkami, które nie mają przed sobą żadnych tajemnic, dzieląc wszelkie radości i smutki. Nie mają też większego planu, poza tym, że pragną żyć pełnią życia i wykorzystać każdą nadarzającą się okazję na kolejną przygodę.

Typowe dla nich spontaniczność i nieprzewidywalność to cechy, które nie są tak dobrze znane ich rówieśniczce Emmie. Codzienność dziewczyny podporządkowana jest treningowi i przyszłej karierze łyżwiarki figurowej. Spotkanie trzech nastolatek przed każdą z nich otworzy nowe możliwości. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi wiele emocji, związanych z miłością, przyjaźnią i odkrywaniem własnej seksualności.

Film fińskiej reżyserski Alli Haapasalo to energetyczna i pełna pasji historia o niełatwym wchodzeniu w dorosłość. Słodko-gorzka inicjacyjna opowieść, portretuje ten moment w życiu, kiedy nie zatrzymujemy się ani na moment, a wszystko odczuwa się dużo bardziej intensywnie.

REPERTUAR

BILETY

 

Szczegóły

Date:
30 września 2022
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl