Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

DOKĄD IDZIESZ? DO SŁOŃCA – piosenki Edwarda Stachury

27 marca 2022 | 16:00 - 17:30

27 marca o godz. 16.00 w Koncertowej Mediatece spotkanie z twórczością Edwarda Stachury, którą wyśpiewa Sławomir Zygmunt

“DOKĄD IDZIESZ? DO SŁOŃCA” – piosenki Edwarda Stachury

“Dokąd idziesz? Do słońca” – koncert, a właściwie quasi spektakl, w całości oparty na twórczości Edwarda Stachury.

Oprócz 18 cudnych ballad zaprezentowane zostaną fragmenty z “Dzienników podróżnych” Steda. Podczas koncertu Sławomirowi Zygmuntowi (śpiew, gitara, harmonijka ustna) towarzyszyć będzie Tymon Trąbczyński, grający na gitarze basowej.
Sławomir Zygmunt z twórczością Edwarda Stachury związany jest od 1979 roku, kiedy napisał pierwszą muzykę do wiersza tego poety. W sumie w ciągu 40 lat utwory Edwarda Stachury w wykonaniu Sławomira Zygmunta znalazły na: “Sted: opowieść-wiatr” (1985, kaseta magnetofonowa), “Dla bliskich i dalekich” (1987, LP), “16 x Edward Stachura” (2000, CD), “Dobre piosenki. Edward Stachura zaśpiewany” (2015, CD), “Złota kolekcja – Edward Stachura” (2017, CD), “Archiwum piosenki poetyckiej” (2018, CD).
16 lutego 2018 roku ukazała się płyta Sławomira Zygmunta z piosenkami Edwarda Stachury właśnie pod tytułem „Dokąd idziesz? Do słońca”. Płytę promuje teledysk do “Białej lokomotywy”, która mimo że to piosenka poetycka, przez 8 tygodni utrzymywała się na 1. miejscu Listy Przebojów Programu Pierwszego Polskiego Radia.

SŁAWOMIR ZYGMUNT – śpiew, gitara, harmonijka ustna
Tymon Trąbczyński – gitara basowa

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Mediatece na godzinę przed koncertem, jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie dwie wejściówki, miejsca są nienumerowane.

MEDIATEKA, GRODZISK MAZOWIECKI, UL. 3 MAJA 57

 

 

 

 

Szczegóły

Date:
27 marca 2022
Czas:
16:00 - 17:30
Wydarzenie kategoria:
strona www:
https://www.centrumkultury.eu/mediateka/wydarzenie/dokad-idziesz-do-slonca-piosenki-edwarda-stachury/

Organizator

Mediateka
support: estinet.pl