Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Chór Bogorya cz.4

7 lutego 2021 | 20:00

Serdecznie zapraszamy na filmową opowieść o chórze Bogorya, który w zeszłym roku obchodził jubileusz 20-lecia

07.02.2021 IV część filmu

Chór powstał w listopadzie 2000 r. przy Ośrodku Kultury w Grodzisku Mazowieckim pod nazwą Grodziski Chór Dziecięcy. Jego założycielem i pierwszym dyrygentem jest chórmistrz, nauczyciel i autor publikacji muzycznych dr Marcin Łukasz Mazur. Z zespołem pracują także Anna Asińska i Barbara Kucharczyk. Obecnie chór liczy około 30 uzdolnionych muzycznie dziewcząt w wieku od 11 do 19 lat. Z początkiem 2006 r. chór przyjął nazwę: Grodziski Chór Bogorya.

Przez dwadzieścia lat działalności chór przeszedł długą drogę od jednogłosowego zespołu dziecięcego do młodzieżowego chóru dziewczęcego, koncertującego z powodzeniem w kraju i zagranicą.

W okresie od 2000 do 2021 roku Grodziski Chór Bogorya ponad 300 razy wystąpił publicznie, wielokrotnie wyjeżdżał za granicę (Austria, Czechy, Dania, Francja, Hiszpania, Litwa, Niemcy, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy), nagrał 5 płyt kompaktowych i wziął udział w ponad pięćdziesięciu konkursach i festiwalach chóralnych, zdobywając wiele nagród.

 więcej o chórze można przeczytać na stronie www.bogorya.pl

Film do oglądania na FB Ośrodka Kultury  

oraz na kanale YOUTUBE Ośrodka Kultury

 

 

 

Szczegóły

Date:
7 lutego 2021
Czas:
20:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl