Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Chór Armii Alexandra Pustovalova

14 marca 2014 | 21:00

Serdecznie zapraszamy 14.03.2014 o godz.20.00 do sali widowiskowej na niezwykły występ

Chóru Armii Alexandra Pustovalova’


Rewelacyjny CHÓR ALEXANDRA PUSTOVALOVA  wiosną 2014 r., ponownie odwiedzi Polskę, to efekt wcześniejszych wielkich sukcesów. Charyzmatyczny dyrygent, mistrzowskie aranżacje słynnych ballad, pieśni i piosenek ludowych. Wspaniałe głosy solistów i chórzystów zjednały im ogromne rzesze wielbicieli zarówno w Polsce jak i na świecie. Ich koncerty to wielkie wydarzenia pozostające na zawsze w pamięci, to koncerty na które koniecznie trzeba się wybrać, najlepiej całą rodziną.

Chór Armii Alexandra Pustovalova liczy https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2013/listopad/chor.jpgok.60 artystów: śpiewaków, muzyków i solistów. W jego składzie zawsze śpiewa kilku solistów o głosach uznanych na światowych scenach operowych. W instrumentarium, oprócz klasycznego zestawu instrumentów orkiestry symfonicznej są również : akordeon i bałałajka. Tworzy to niesamowite brzmienie. W wykonaniu chóru usłyszymy dynamiczne, marszowe pieśni wojskowe, rzewne pieśni rosyjskie i ukraińskie oraz ballady ludowe.

Dyrektor chóru Alexander PUSTOVALOV urodził się w 1937 r. w Leningradzie, obecnie Sankt Petersburg. W swoim rodzinnym mieście zdobył bardzo rozległe wykształcenie muzyczne, ukończył z wyróżnieniem szkołę muzyczną na wydziałach dyrygentury oraz kompozycji i aranżacji, jego wykładowcami byli profesorowie o światowej sławie.
Swoją karierę artystyczną rozpoczął w ówczesnej Armii Czerwonej, gdzie przez 25 lat prowadząc chór, zdobył niezliczoną ilość medali i odznaczeń za wielkie osiągnięcia na niwie kultury oraz stopień pułkownika. Z Chórem Armii Czerwonej odwiedził niemalże cały Świat, wszędzie wzbudzając zachwyt i uznanie. W tym okresie prowadził chóry w Rydze, obecnej stolicy Łotwy oraz w Kijowie, stolicy dzisiejszej Ukrainy. Po rozpadzie ZSRR, wszystkie byłe Republiki powołały do służby własne armie, ubrane we własne mundury, gdzie siłą rzeczy powstały oddzielne chóry z narodowym repertuarem.
https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2013/listopad/pusto.jpg
Alexander PUSTOVALOV chcąc kontynuować stworzoną przez siebie artystyczną drogę chóru Armii Czerwonej, zaangażował najlepsze głosy z wielu miast byłego ZSRR, między innymi z Moskwy, Sankt Petersburga, Kijowa, Charkowa i Odessy, powołał do życia chór sygnowany własnym nazwiskiem, Chór Alexandra PUSTOVALOVA. Ideą słynnego dyrygenta jest ochrona przed zapomnieniem najpiękniejszych pieśni wojskowych, ludowych i popularnych. Również sceniczne kostiumy są takie, jak dawniej, wierne kopie historycznych mundurów Armii Czerwonej. Dbałość Alexandra PUSTOVALOVA o utrzymanie najwyższego poziomu koncertów jest powszechnie znana,
to jego dewiza.

Bilety w cenie: 120 zł

rzędy boczne 100 zł

zarezerwuj bilet

rezerwacja jest aktualna przez 48 godz, po uplywie tego czasu i w przypadku braku wpłaty jest anulowana

Kino Centrum Kultury
ul. Spółdzielcza 9

 

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

Szczegóły

Date:
14 marca 2014
Czas:
21:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl