Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

CHOPIN  SYMPHONY JAZZ PROJECT

27 grudnia 2020 | 19:00 - 20:00

   Serdecznie zapraszamy 27 grudnia 2020 o g. 19.00 na  na transmisję on-line koncertu  CHOPIN  SYMPHONY JAZZ PROJECT w wykonaniu WARSAW / PARIS JAZZ QUINTET                             

Jazzowe opracowania muzyki Fryderyka Chopina mają w Polsce długą tradycję. Już w latach siedemdziesiątych Novi Singers śpiewali Chopina, a Mieczysław Kosz grał parafrazy kilku utworów. Ale dopiero w latach dziewięćdziesiątych rozpoczął się trwający aż do dzisiaj  prawdziwy boom na Chopina na jazzowo. Prekursorem był Andrzej Jagodziński i jego trio. Później inni jazzmani tacy jak: Adam Makowicz, Krzysztof Herdzin, Włodzimierz Nahorny, Leszek Możdżer  mierzyli się z materiałem Chopinowskim. Wszystkie te opracowania dotyczyły  składów osobowych – od solowego fortepianu, poprzez comba jazzowe, do tria z orkiestra kameralną.

Projekt warszawskich jazzmanów jest pierwszą próbą  przetransponowania Chopina  na  kwintet jazzowy i orkiestrę symfoniczną. Było to unikatowe podejście zarówno ze względu na sposób traktowania materiału Chopinowskiego jak i na rozmiar aparatu wykonawczego. 

Projekt został zarejestrowany na płycie, która nosi tytuł „CHOPIN  SYMPHONY JAZZ PROJECT”. Płyta była nominowana do nagrody Fryderyk.

27 grudnia 2020 o g. 19.00 wystapi przed Państwem kwartet w składzie 

Obecny skład zespołu:

Robert Majewski – trąbka, obok Piotra Wojtasika czołowa trąbka w Polsce.

Paweł Perliński fortepian, pianista wszechstronny grający jazz, klasykę i inne gatunki muzyczne.

Andrzej Łukasik kontrabas, muzyk grający  w kilku czołowych formacjach muzycznych, a także producent płyt i animator życia muzycznego.

Sebastian Frankiewicz perkusja, czołowy perkusista na polskim rynku muzycznym.

Koncert do oglądania na FB Ośrodka Kultury  

oraz na kanale YOUTUBE Ośrodka Kultury

Koncert zrealizowany ze środków:  „Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19″

Szczegóły

Date:
27 grudnia 2020
Czas:
19:00 - 20:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl