Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Carmen & Sheherezade – Balet Lwowski – Odwołany!!!!

30 listopada 2018 | 01:00 - 1 grudnia 2018 | 00:59

Szanowni Państwo z przytczyn od nas niezależnych zmuszeni jesteśmy odwołać widowisko baletowe, bardzo przepraszamy za utrudnienia. 30.11.2018r o godz.19.00 sala widowiskowej przedstawienia baletowe “Carmen i Sheherezade” 

Sheherezade / balet jednoaktowyhttps://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2018/Wrzesien/carm.jpg
muzyka N. Rimski – Korsakow
Libretto: Alexandre Benois

Carmen / balet jednoaktowy
muzyka G. Bizet
Libretto: Roland Petit

Dwa Balety Jednoaktowe

Gala w wykonaniu Imperial Lviv Ballet, który przygotował uznane za najpiękniejsze choreografie balety: “Carmen i Sheherezade” w wykonaniu wybitnych artystów Lwowskiego Baletu.

W pierwszej części przedstawienia zobaczą Państwo opowieść o niezwykle nieszczęśliwej miłości, która prowadzi do wielkiej tragedii tytułowej bohaterki oraz o jej walce w imię miłości, która z góry była zdana na przegraną.

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2018/Wrzesien/szch1.jpgDruga część w swojej wymowie ma finał odwrotny niż tragedia pięknej Carmen. Szeherezadzie udaje się doprowadzić do zwycięstwa miłości i dobra nad śmiercią i złem. Bezwzględny Sułtan Szachrijar nie wierzący w miłość  i wierność kobiet każe ścinać po nocy poślubnej każdą ze swych kolejnych żon. Jest to kara, za zdradę jednej z nich. Dopiero pięknej i inteligentnej Szeherezadzie udaje się powstrzymać ten zbrodniczy rytuał okrutnika za pomocą przemyślnego przekazu historii z “Baśni 1001 Nocy”.

Carmen i Szeherezada wymagają niezwykłej wirtuozerii artystów. Są bardzo zmysłowe i dramatyczne. W obu baletach dużą rolę odgrywa niezwykle dynamiczna i pełna temperamentu, niewyobrażalnie zmysłowa, piękna i sugestywna muzyka Bizeta i Rimskiego – Korsakowa,. Mistrzowskie połączenie muzyki klasycznej z hiszpańskim folklorem jak i synteza rosyjskiej muzyki ludowej z motywami muzyki orientalnej tworzą jedyny w swoim rodzaju niedościgniony wymiar narracji muzyki i choreografii.

Bilety w cenie: 90 zł 

rezerwacja jest ważna przez 48 godz.w wypadku braku wpłaty i po upływie tego czasu jest anulowana

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

Szczegóły

Początek
30 listopada 2018 | 01:00
Koniec:
1 grudnia 2018 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl