Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

“Bo we mnie jest seks” – premiera ogólnopolska

19 listopada 2021 | 08:00 - 23:30

Bo we mnie jest seks

PREMIERA OGÓLNOPOLSKA

Na naszym ekranie od 19.11.2021

Produkcja
Polska
Reżyseria
Katarzyna Klimkiewicz
Gatunek
Obsada
Maria Dębska, Leszek Lichota, Borys Szyc, Krzysztof Zalewski-Brejdygant
Długość
105 min

Warszawa, lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków.

I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina Jędrusik (Maria Dębska) – zjawiskowa aktorka i piosenkarka, która wnosi koloryt do bezbarwnej rzeczywistości. Kusi wdziękiem i seksapilem. Elektryzuje panów i oburza panie. Oto pierwsza seksbomba PRL i polska Marilyn Monroe.
Kalina nie chce się wpisywać w ówczesny model kobiety. Żyje na własnych zasadach, co nie zawsze podoba się pruderyjnemu społeczeństwu i niektórym wpływowym osobom u władzy. Liczne skandale, życie w miłosnym trójkącie z mężem Stanisławem Dygatem (Leszek Lichota) i Luckiem (Krzysztof Zalewski), kontrowersyjne wypowiedzi i epatujące seksapilem stroje sprawiają, że Kalina zyskuje także miano naczelnej skandalistki PRL. A przecież największy skandal z jej udziałem dopiero się zacznie…

“Bo we mnie jest seks” to ważny fragment z życia Kaliny Jędrusik, o której śmiało można powiedzieć, że jest największą ikoną polskiej popkultury. To historia blasków, cieni, wzlotów i upadków jej zawrotnej kariery. Wydarzeniom z życia Jędrusik towarzyszy atmosfera szalonej zabawy środowiska ówczesnej śmietanki towarzyskiej.

REPERTUAR

KUP BILET

 

Szczegóły

Date:
19 listopada 2021
Czas:
08:00 - 23:30
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Kultury
support: estinet.pl