Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Billy Cobham w Grodzisku

26 października 2012 | 22:00

 

Serdecznie zapraszamy 26.10.2012 o godz.20.00 do sali widowiskowej na niezwykły koncert Billy Cobham Band

Billy Cobham, – genialny amerykański perkusista jazzowy, kompozytor i lider zespołu. Zdobył rozgłos na przełomie lat 60. i 70.,współpracując z legendarnym  trębaczem jazzowym Milesem Davisem , występował również w The Mahavishnu Orchestra. Wywarł wpływ na wielu muzyków młodszej generacji.

 

Cobham zaczął grać na perkusji w Nowym Jorku, po skończeniu nauki  w High School Music został powołany do wojska, gdzie trafił do wojskowej orkiestry i po skończeniu służby, dysponował już niezłą techniką.

W końcu lat 60. występował w New York Jazz Sextet i grupie Horace’a Silvera. W 1969 r. znalazł się w zespole Dreams Micheala i Randy’ego Breckerów. Dzięki rosnącej popularności jazz rocka zwiększał się także popyt na tak porywających perkusistów jak Cobham. Oprócz Dreams z jego gry korzystały inne formacje fusion uznawane za najlepsze i najbardziej wpływowe w całej historii tej muzyki, jak grupa Milesa Davisa oraz Mahavishnu Orchestra Johna McLaughlina.

W latach 70-tych XX w. jako członek The Mahavishnu Orchestra, Cobham nagrywa swój pierwszy album solowy, zatytułowany Spectrum, uznany po latach za jeden z najlepszych albumów epoki w kategorii fusion; w nagraniu albumu wzięli udział m.in. Jan Hammer z The Mahavishnu Orchestra oraz gitarzysta Tommy Bolin, który kilka lat później został członkiem zespołu Deep Purple.
Cobham wziął udział w nagraniu wspólnej płyty Santany i Johna McLaughlina, w latach 80-tych współpracował  z Jackiem Bruce w zespole Jack Bruce [&] Friends
Początek XXI wieku to wiele albumów sygnowanych nazwiskiem Billy Cobhama, m.in. w 2006 Drum n voice 2 – powrót do źródeł muzyki fusion z lat 70. ub. stulecia, z udziałem takich muzyków jak m.in.: Jan Hammer, Buddy Miles, John Patitucci, Jeff Berlin, Dominic Miller, Mike Lindup, Airto Moreira czy Brian Auger.
Cobham jest także wziętym pedagogiem i prowadzi warsztaty perkusyjne.https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Pazdziernik/billy 26.jpg

Billy Cobham Band skład:

Billy Cobham – perkusja

Jean-Marie Ecay – gitara

Michale Mondesir – bass

Steve Hamilton – klawisze

Camelia Naceur – klawisze

CENA BILETÓW :

rzędy I-V – 75 zł

rzędy VI-X – 65 zł

rzędy – XI-XVI (bez rzędów bocznych) – 55 zł

rzędy – XVII-XVIII (i rzędy boczne) – 45 zł

Kino Centrum Kultury
ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

płatności za bilety przelewem tylko do 21.10.2012

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2012/Wrzesien/MECENASI.jpg

Wróć

Szczegóły

Date:
26 października 2012
Czas:
22:00
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl