Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

BELTAINE – koncert

16 marca 2015 | 01:00 - 17 marca 2015 | 00:59

Serdecznie zapraszamy w przedzień święta Ś. Patryka czyli 16.03.2015 o godz. 19.30 do sali widowiskowej Centrum Kultury na show irlandzkie zespołu BELTAINE i tancerzy z GLENDALOUGH

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2014/grudzien/slide-beltaine.jpg
BELTAINE [&] GLENDALOUGH muzyka i taniec

Niezwykłe zderzenie irlandzkiej i bretońskiej muzyki oraz irlandzkiego tańca na żywo.

Beltaine to jeden z bardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny folkowej.
Charakterystyczne brzmienie grupy jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych. Główną inspiracją dla muzyków jest szeroko pojęta tradycja irlandzka i bretońska, ale muzycznie zespół zmierza po prostu przed siebie. Eksperymentuje i zaciera granice między tradycją a nowoczesnością. Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.

W 2011 roku Beltaine otrzymał nagrodę „Irish Music Award” w kategorii Top Celtic Rock Band przyznawaną przez https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2014/grudzien/beltaine[&]amp;glendalough10.jpghttps://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2014/grudzien/beltaine[&]amp;glendalough4.jpgAmerican Irish Association.

Glendalough – to najdłużej działający zespół tańca irlandzkiego na Śląsku. Łączą  style taneczne, szukając nowych możliwości wykorzystania tradycyjnego tańca irlandzkiego. Wykonują delikatny taniec w baletkach i widowiskowy step irlandzki, a ich wizytówką są fuzje tańca irlandzkiego z innymi stylami, takimi jak tango argentyńskie, flamenco, taniec ludowy, tribal czy jazz.
(występowali m.in. na Sharjah Water Festival w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Öland Celtic Irish Music Festival w Szwecji).
https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2014/grudzien/beltaine[&]amp;glendalough2.jpg
Koncert w ramach „Miusjik Tour 2015” – trasy koncertowej promującej najnowszy czwarty album studyjny zespołu Beltaine pt. „Miusjik” (premiera luty 2015).

Więcej na:

www.beltaine.pl
www.glendalough.pl

Bilety w cenie:

50 zł – rzędy od I do IX

40 zł rzędy od X

zarezerwuj bilet

rezerwacja jest ważna przez 48 godz.w wypadku braku wpłaty i po upływie tego czasu jest anulowana

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu


Szczegóły

Początek
16 marca 2015 | 01:00
Koniec:
17 marca 2015 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl