Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Balet “Jezioro łabędzie”

13 lutego 2015 | 01:00 - 14 lutego 2015 | 00:59

Serdecznie zapraszamy w ostatni weekend karnawału 13.02.2015 o godz. 19.00 do sali widowiskowej na przedstawienie baletowe w wykonaniu Baletu Opery Lwowskiej z dziełem P. Czajkowskiego „Jezioro Łabędzie”
https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2014/grudzien/JEZIORO LABEDZIE 2.jpg

Balet w 3 aktach

Niedaleko jeziora w starym zamku mieszkają księżna i jej syn Zygfryd -marzycielski i romantyczny młodzieniec. Pewnego dnia bawiąc się na festynie z przyjaciółmi Zygfryd widzi stadko przelatujących łabędzi. Ogarnięty niejasnymi marzeniami obudzonymi przez te dumne ptaki Zygfryd śpieszy za nimi.

Nad brzegiem jeziora książę spotyka białych łabędzi – młodych dziewcząt, które zły czarownik Rotbart zamienił w łabędzie. Przy świetle księżyca pojawiają się zaklęte dziewczyny. Wśród nich jest Odetta, której piękność oczarowuje młodego księcia. Zygfryd i Odetta zakochują się w sobie. Dziewczyna wyjawia Zygfrydowi tajemnicę złego zhttps://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2014/grudzien/jezioro 8.jpgaklęcia: przełamać je może tylko szczera miłość człowieka, który pokocha Odettę, poprzysięgnie wierność i dotrzyma słowa, ratując w ten sposób swoją ukochaną i wszystkie dziewczyny. Zły czarownik widzi to i zamyśla zmusić księcia do złamania przysięgi. W czasie balu zorganizowanym przez księżną Zygfryd ma wybrać narzeczoną. Wśród gości znajduje się Rotbart w ludzkiej postaci. Przywiódł ze sobą Czarnego łabędzia – podstępną Odylię łudząco podobną do Odetty. Zygfryd pada ofiarą podstępu i wybiera Odylię. Rotbart triumfuje: książę złamał przysięgę wierności Odetcie. Jednak Zygfryd pojmuje swoją pomyłkę i śpieszy nad brzeg jeziora. Brzeg jeziora łabędziego. Pochmurna niespokojna noc. Przybita nieszczęściem Odetta opowiada koleżankom o zdradzie Zygfryda. Nadziej e na przełamanie zaklęcia okazuj ą się płonne. Pojawia się Zygfryd. Błaga Odettę o wybaczenie: na balu w zamku to ją widział w osobie Odylli, to jej wyznawał miłość. Rozwścieklony czarny ptak Rotbart usiłuj e rozłączyć Odettę i Zygfryda.
Lecz nic nie może pokonać czystej miłości. Zwyciężony jej potęgą Rotbart pada martwy.https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2014/grudzien/JEZIORO LABEDZIE.jpg

Bilety w cenie: 90 zł

zarezerwuj bilet

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2014/kwiecien/MECENASNOWY.jpg


Szczegóły

Początek
13 lutego 2015 | 01:00
Koniec:
14 lutego 2015 | 00:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl