Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

„ANDRZEJ JAGODZIŃSKI TRIO-BACH”

23 października 2019 | 02:00 - 24 października 2019 | 01:59

https://www.centrumkultury.eu/pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Sierpien/bach (1)-1.jpgZapraszamy 23.10.2019r o g.19.30 deo sali widowiskowej na koncert „ANDRZEJ JAGODZIŃSKI TRIO-BACH”

Andrzej Jagodziński, znakomity pianista, akordeonista, kompozytor, aranżer. W środowisku muzycznym znany i ceniony od lat osiemdziesiątych, sławę i uznanie szerokiego grona słuchaczy w kraju i na świecie zdobył z udziałem muzyków swojego tria, wspaniałymi interpretacjami Chopina w latach 90-tych XX w W latach dwutysięcznych zaczął sięgać po utwory innych kompozytorów: Komeda, Kurylewicz,Wasowski, Matuszkiewicz,Beethoven, ale także po utwory  polskiej muzyki ludowej  czy większe formy muzyki klasycznej jak np. Sonata b-moll F.Chopina. Nadal bazując na Trio zaczął rozwijać aparat wykonawczy w swoich aranżacjach o innych instrumentalistów, wokalistów, orkiestrę kameralną.

Kulminacją  poszukiwań brzmieniowych jest jego Koncert Fortepianowy g-moll na trio jazzowe i orkiestrę symfoniczną, a także Requiem na trio jazzowe, troje wokalistów jazzowych i chór mieszany.

Wracając do początków sukcesu i brzmienia tria jazzowego jako podstawowego składu wykonawczego interpretującego muzykę Chopina, najnowszą inspiracją Jagodzińskiego stała się muzyka  mistrza polifonii  Jana Sebastiana Bacha.W odróżnieniu od muzyki Chopina, w której złożone harmonie i wysmakowane  melodie były  podstawą i inspiracją do improwizacji, w muzyce Bacha, dla Jagodzińskiego i jego Tria tą inspiracją jest wielogłosowość i nieskończone możliwości przenikania i wpływania na siebie  poszczególnych głosów.

Wykonawcami są:
Andrzej Jagodziński – fortepian
Adam Cegielski – kontrabas
Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja

Bilety w cenie: 30 zł

Kup Bilet

rezerwacja jest ważna przez 48 godz.w wypadku braku wpłaty i po upływie tego czasu jest anulowana

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

Szczegóły

Początek
23 października 2019 | 02:00
Koniec:
24 października 2019 | 01:59
Wydarzenie kategoria:
support: estinet.pl