Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

7 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Folkowej Folk Fest

9 października 2021 | 19:00 - 22:00

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Folkowej Grodzisk Folk Fest już po raz siódmy!

Zapraszamy na koncerty i warsztaty taneczne w dniach 8-10 października 2021 do Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej 9 oraz Mediateki przy ul. 3 Maja 57.

Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w recepcji Mediateki w dniu koncertu, od godz. 18.00.

19.00 SURTARANG

Sur to dźwięk, tarang to fala.

Zespół powstał z potrzeby stworzenia przestrzeni dźwiękowej dla praktyki jogi. Ich inspiracją jest muzyka orientalna, przede wszystkim indyjska. Wykorzystują oryginalne orientalne instrumenty (sitar, tabla, saz, darbuka) okraszając je nowoczesnymi brzmieniami elektronicznymi w stylistyce edm, trance, dub. Muzykę dopełnia mistyczny śpiew: wykonywane mantry zabierają słuchaczy nie tylko w podróż dźwiękową, ale też emocjonalną i duchową.

W lutym 2021 roku wyszedł debiutancki album Surtarang pod tytułem Duniya, a w kwietniu wypuszczony został klip do tytułowego utworu.

Zespół organizuje także zajęcia jogi z muzyką na żywo. Dzięki unikalnym instrumentom oraz interakcji pomiędzy muzykami, a praktykującymi, można doświadczyć jak ogromny wpływ na nasze ciało ma muzyka. Motywuje ona do dawania z siebie więcej niż zwykle. Kompozycje układane są w taki sposób, aby współgrały z sekwencjami ruchowymi, dzięki czemu można poczuć pełną integrację dźwiękowo-ruchową w praktyce jogi.

Skład zespołu:
Hanka Łubieńska – wokal
Eryk Nowacki – sitar, saz
Łukasz Jasiak – tabla, darbuka, frame drum, produkcja

20.30 Ga-Ga Zielone Żabki

Zielone Żabki i Ga-Ga to dwa zespoły, które na przełomie lat 80-tych i 90-tych sporo namieszały na polskiej niezależnej scenie muzycznej, głównie za sprawą festiwalu w Jarocinie. Ich muzyka przetrwała lata, a teksty pisane wówczas zaskakują aktualnością. Główną postacią tych działań jest Smalec – wokalista, basista, gitarzysta, autor tekstów.

Koncerty GA-GA-ZŻ są zawsze energetyczne – zarówno w małych klubach, jak i na dużych scenach. Nowe kawałki i oldskulowe numery, jak Kultura czy Olewaj system, są skuteczne w każdych warunkach. To punkrockowa mieszanka wybuchowa!

Więcej informacji na www.folkfest.pl.
Zadanie publiczne współfinansowane z budżetu gminy Grodzisk Mazowiecki.

Szczegóły

Date:
9 października 2021
Czas:
19:00 - 22:00
Wydarzenie kategoria:
strona www:
https://www.centrumkultury.eu/mediateka/wydarzenie/7-miedzynarodowy-festiwal-muzyki-folkowej-folk-fest/

Organizator

Mediateka
support: estinet.pl