Kalendarz wydarzeń

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

7 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Folkowej Folk Fest

10 października 2021 | 18:30 - 21:30

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Folkowej Grodzisk Folk Fest już po raz siódmy!

Zapraszamy na koncerty i warsztaty taneczne w dniach 8-10 października 2021 do Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej 9 oraz Mediateki przy ul. 3 Maja 57.

Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w recepcji Mediateki w dniu koncertu, od godz. 18.00.

18.30 Medio Del Tango

Zespół Medio Del Tango to pasjonaci muzyki tangowej w dwuczęściowym występie. Na początek koncert wraz z pokazem tanga argentyńskiego, podczas którego wybrzmią także opowieści o tym tańcu, jego historii i najważniejszych postaciach. Po występie odbędą się warsztaty podstawowych kroków tanga argentyńskiego prowadzone przez parę profesjonalnych nauczycieli. Zgodnie z argentyńskim przysłowiem “Życie to tango, kto go nie tańczy, ten jest głupcem”, zapraszamy wszystkich na parkiet. Chodźmy w tango!

Koncert wykona para muzyków zawodowych (klarnecistka i akordeonista), zatańczy para profesjonalnych tancerzy i instruktorów tanga argentyńskiego. Na koniec warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość zatańczenia tanga z wykorzystaniem poznanych kroków.

20.00 Propabanda East Collective

Propabanda East Collective to coverfolkowa kapela powstała w 2011 roku w Warszawie. Wykonują bałkańską i klezmerską muzykę w energetycznej i wirtuozerskiej odsłonie. Domeną Propabandy jest spora dawka improwizacji oraz łączenie muzyki tradycyjnej z nowoczesnymi aranżacjami. Zespół jest półfinalistą programu Must Be The Music, a w 2012 zagościł na składance Balkan & Jewish Inspirations w znakomitym towarzystwie gwiazd muzyki bałkańskiej jak Shantel, Taraf de Haidouks czy Goran Bregović.

Liderem Propabandy jest Marcin Maroszek – akordeonista i wokalista. Ukończył Connservatoire d’ Edgar Varese w Paryżu oraz Centre National et International de Musique d’Accordeon. Jest laureatem wielu zagranicznych konkursów akordeonowych oraz pasjonatem muzyki tygla bałkańskiego.

Skład zespołu:
Marcin Maroszek – akordeon, bas, śpiew
Paweł Maruszak – perkusja, darabuka, śpiew
Adam Przybyłek – saksofon altowy, klarnet, sax sopranowy, śpiew
Maciej Regulski – gitara, bozouki
Grzegorz Zmysłowski – tuba, baryton, śpiew
Michał Michota – trąbka

Więcej informacji na www.folkfest.pl.

Zadanie publiczne współfinansowane z budżetu gminy Grodzisk Mazowiecki.

Szczegóły

Date:
10 października 2021
Czas:
18:30 - 21:30
Wydarzenie kategoria:
strona www:
https://www.centrumkultury.eu/mediateka/wydarzenie/7-miedzynarodowy-festiwal-muzyki-folkowej-folk-fest-2/

Organizator

Mediateka
support: estinet.pl