Erasmus+

W 2022 r. Strefa Aktywnego Seniora złożyła wniosek o dofinansowanie w sektorze edukacji dorosłych programu Erasmus+. Latem 2022 r. uzyskaliśmy dofinansowanie projektu o nazwie: “Mobilność edukacyjno-kulturoznawcza dla seniorów uczestniczących w kursach języka niemieckiego ze Strefy Aktywnego Seniora w Grodzisku Mazowieckim”, który ma być zrealizowany w terminie od grudnia 2022 r. do maja 2024 r. W ramach tego projektu odbywają się regularne cotygodniowe zajęcia z języka niemieckiego z Marią Podlecką oraz dodatkowe zajęcia poświęcone kulturze i historii Austrii z Marcinem Mazurem. Głównym wydarzeniem projektu był wyjazd grupy 20 kursantów do Austrii, zorganizowany wspólnie ze związkiem seniorów NÖ’s Senioren z siedzibą w St.Pölten oraz jego kołem terenowym w Langenlois.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu, na którym nasi kursanci się przedstawiają i krótko opowiadają o swoim życiu, rodzinie i zainteresowaniach. Film uczestników projektu Erasmus+

W 2023 r. Strefa Aktywnego Seniora złożyła kolejny wniosek o dofinansowanie w sektorze edukacji dorosłych programu Erasmus+. Latem 2023 r. uzyskaliśmy dofinansowanie projektu o nazwie: “Mobilność edukacyjno-kulturoznawcza dla seniorów uczestniczących w kursach języka hiszpańskiego ze Strefy Aktywnego Seniora w Grodzisku Mazowieckim”, który jest w trakcie realizacji i będzie trwał do maja 2025 r. W ramach tego projektu odbywają się regularne cotygodniowe zajęcia z języka hiszpańskiego z Marcinem Mazurem. Głównym wydarzeniem projektu będzie wyjazd grupy 20 kursantów do Hiszpanii, planowany na jesień 2024 r.

 

support: estinet.pl