- This event has passed.
Wernisaż i wystawa malarstwa Waldemara Flisa
29 czerwca 2025 | 18:00 - 19:00

W niedzielę 29 czerwca o godzinie 18.00 zapraszamy na wernisaż malarstwa grodziszczanina Waldemara Flisa.
Wśród prezentowanych prac odnajdziemy obrazy przesycone melancholią i tajemnicą. Kontrastują z nimi pejzaże skąpane w purpurowych barwach zachodzącego słońca, wprowadzając w nastrój ulotności i piękna chwili. Nie zabraknie również odniesień do ikon malarstwa światowego, gdzie znane motywy zostają przetworzone przez pryzmat indywidualnej wrażliwości artysty, nadając im nowe, intrygujące znaczenia.
O artyście:
Waldemar Flis maluje od zawsze — z przerwami, w różnym rytmie, ale nieustannie z pasją. Twórczość to dla niego forma osobistego zapisu emocji i chwil. Najważniejszy jest „flow”, który pojawia się podczas malowania — budujący, inspirujący i pełen skupienia. Każdy obraz staje się pamiątką tego stanu, swoistym pamiętnikiem utrwalonym na płótnie.
Dotychczas rzadko dzielił się swoją twórczością publicznie, dopiero od kilku lat jego obrazy zaczęły towarzyszyć mu również w życiu zawodowym. W Grodzisku Mazowieckim stworzył salon barberski, który pełni również funkcję autorskiej galerii. Teraz przyszedł czas aby jego prace zobaczyć w Poczekalni PKP.
