Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Kirgistan – w cieniu niebiańskich gór

10 maja | 18:00 - 19:00

Grodziski Klub Podróżnika - Kirigistan

W piątek (10 maja) o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie Grodziskiego Klubu Podróżnika podczas którego wysłuchamy opowieści o podróży do Kirgistanu. 

Nieraz w jednej podróży kumuluje się to, co najlepsze. Kasia Augustyn, miłośniczka republik poradzieckich, górzystych terenów i pieszych wędrówek wyruszyła do Kirgistanu w towarzystwie męża i syna. Na miejscu odnaleźli to, o czym marzyli: hipnotyzujące krajobrazy, tabuny dzikich koni, uśmiechniętych ludzi o odmiennej, nomadycznej duszy. Pokonali 2500 kilometrów marsz rutkami, współdzielonymi taksówkami i niezwyczajnym, bo płatnym autostopem. Wskakiwali też na grzbiet koni, pędzili przez górskie łąki w kierunku ośnieżonych szczytów i docierali do mieszkańców położonych wysoko w górach jurt. Znaleźli się na największym w Kirgistanie targu zwierząt i obserwowali mecz kokboru – tradycyjnej drużynowej gry rozgrywanej konno, w której zamiast piłki używa się martwej kozy. Czasem sami stawali się lokalną atrakcją. Przez cały czas próbowali także dociec, ile prawdy kryje się w stwierdzeniu bohatera jednego z filmów kirgiskiego reżysera Nurbeka Egena: „Kirgiz rodzi się Kirgizem, żyje jak Rosjanin, a umiera jak Arab”.

Katarzyna Augustyn – Podróżniczka z zamiłowania w chwili wolnej od pracy na etacie, miłośniczka dalekiej północy i byłych republik radzieckich, autorka bloga o rodzinnym podróżowaniu – A Kind of Adventure. Czasem z rodziną, a czasem też sama, z plecakiem pełnym marzeń, lubi przemierzać świat po swojemu. Unika leżenia plackiem na plaży, luksusowych hoteli i zatłoczonych turystycznych miejsc, a w podróży szuka piękna natury, autentyczności i ciekawych spotkań z drugim człowiekiem. Pasjonatka gór oraz wędrówek długodystansowych.

Grodziski Klub Podróżnika - Kirigistan

Szczegóły

Date:
10 maja
Czas:
18:00 - 19:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Poczekalnia PKP
ul. 1 Maja 4
Grodzisk Mazowiecki, 05-825 Polska
Telefon:
22 734 78 85
strona www:
https://www.centrumkultury.eu/poczekalnia-pkp/

Organizator

Poczekalnia PKP
Telefon:
22 734 78 85
Email:
poczekalnia.pkp@centrumkultury.eu