Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Indie – tam, gdzie dzień święty się święci. Spotkanie z Janem Skwarą.

2 czerwca 2023 | 18:00 - 19:00

Spotkanie Grodziskiego Klubu Podróżnika, którego gościem będzie Jan Skwara.

W piątek (2 czerwca) o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie Grodziskiego Klubu Podróżnika pt. ,,Indie – tam, gdzie dzień święty się święci” połączone z wystawą fotografii Jana Skwary. 

o spotkaniu:

Zapraszam wszystkich w podróż do Indii, kraju o tysiącu obliczy, który atakuje wszystkie zmysły i nie pozostawia obojętnym. Jednych w sobie rozkochuje, drugich zostawia z silnym przekonaniem, że ich noga nigdy więcej tam nie postanie. Indie można poznawać na tysiąc sposobów, bo są mieszanką etniczną, kulturową i krajobrazową. Ja pragnę Wam pokazać je od swojej najbardziej szalonej strony, przez pryzmat świąt, które zdarzają się tu niemal każdego dnia. Podczas kilkunastu podróży do Indii byłem świadkiem barwnych, niecodziennych i szokujących celebracji. Zobaczycie krwawe ofiary dla bogini Bhagawaty, mężczyzn modlących się w damskich strojach, o kolorowe święto wiosny i jego lustrzane odbicie, obchodzone na przy stosach pogrzebowych.

O autorze:

Jan Skwara
Fotograf i podróżnik

Laureat wielu międzynarodowych i krajowych konkursów fotograficznych (m.in. zwycięzca Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic, dwukrotny finalista „Travel Photographer of the Year”, laureat „Leica Street Photo”, trzykrotny zwycięzca konkursu „Kadry ze Świata”), wyróżniany w dziedzinie fotografii podróżniczej, portretowej, reporterskiej i sportowej. Jego zdjęcia publikowane były m.in. w National Geographic Traveler, Poznaj Świat, Digital Camera UK i Magazynie Turystyki Górskiej NPM. Prezentował zdjęcia podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych (m.in. „Indyjskie Misteria”, „Photocrowd & Alamy Exhibition London”, „Podróże okiem Polaków”, „Polska – konteksty”). Wielki miłośnik Indii, historycznych technik fotograficznych i dziwnego jedzenia. Z podróżami i fotografią jest związany również zawodowo, jako współwłaściciel biura podróży “Pakuj Plecak”, w którym zajmuje się organizowaniem wycieczek i foto wypraw w najdalsze zakątki świata.

Spotkanie Grodziskiego Klubu Podróżnika, którego gościem będzie Jan Skwara.

Szczegóły

Date:
2 czerwca 2023
Czas:
18:00 - 19:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Poczekalnia PKP
ul. 1 Maja 4
Grodzisk Mazowiecki, 05-825 Polska
Telefon:
22 734 78 85
strona www:
https://www.centrumkultury.eu/poczekalnia-pkp/