Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

GRUZJA – krainy Wysokiego Kaukazu. Spotkanie z Krzysztofem Nodar Ciemnołońskim.

16 grudnia 2021 | 18:30 - 20:00

grodziski klub podroznika
Zapraszamy na kolejne spotkanie Grodziskiego Klubu Podróżnika. Tym razem wybierzemy się w podróż do Gruzji za sprawą Krzysztofa Nodar Ciemnołońskiego – autora jednego z najbardziej popularnego bloga o Gruzji w naszym kraju (polakogruzin.pl).
 
W trakcie spotkania nasz gość opowie o gruzińskich krainach: magicznej i niedostępnej Tuszetii, o warownych wioskach w Chewsuretii, na skraju Gruzji i Czeczenii, o gruzińskiej Szwajcarii – Raczy, oraz o Swanetii, znanej z legendarnych baszt obronnych, które chroniły przed najazdami oraz krwawymi zemstami rodowymi. Przeniesiemy się do miejsc, w których czas się zatrzymał, w których królują mity, a codzienne życie przebiega wśród monumentalnych gór, od wieków chroniących sekrety kaukaskich górali.
 
Krzysztof Nodar Ciemnołoński – podróżnik o gruzińskich korzeniach, autor ponad 160 artykułów i reportaży o Gruzji (oraz o Armenii, Azerbejdżanie, Rosji i Kazachstanie) i ponad 60 filmów podróżniczych na YouTube. Pilot i organizator wycieczek na Kaukaz, do Azji Centralnej i Rosji. Od 2007 roku dzielił życie między Polskę a Gruzję, od 2014 roku mieszka na stałe w Tbilisi.
 
grodziski klub podróżnika - Gruzja

Szczegóły

Date:
16 grudnia 2021
Czas:
18:30 - 20:00
Wydarzenie kategoria:

Organizator

Poczekalnia PKP
Telefon:
22 734 78 85
Email:
poczekalnia.pkp@centrumkultury.eu